- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Италијанската модната куќа Etro ја прославува празничната сезона со иконските парфеми и уникатни ексклузивни колекционерски предмети за уникатен подарок на саканите. Создадени за мажи и жени во унисекс изданија, парфемите Etro одговараат на сечиј вкус со нивните природни состојки вклучувајќи дрво, цвеќиња, мошус и билки.

Уникатниот избор од магични мириси го олицетворуваат занаетчиското мајсторство и докажаната експертиза на брендот Etro во сферата на парфемите. Креирани со природни состојки и софистицирани акорди, секоја композиција ја опфаќа еволуирачката мешавина на традицијата и модерноста на Etro.

Истражете го уникатниот свет на мириси богати со елеганција и привлечност, за вас и вашите најблиски.

Уникатен подарок за оние кои ги сакате! Musk Eau de Toilette

Безвременска класична тоалетна вода, многу шик и концептуална, хармонична и сензуална, која ги евоцира светлината и сенките во магична шума низ слатки ноти од мошус и топли дрвенести акценти со свеж, овошен пресврт.

Etro fragrances Musk EDT

- Реклама -

Вистински емотивен подарок за најодбирливите познавачи! Via Verri Eau de Toilette

Блескавата вибрација на моден кварт во Милано инспирира стилски мирис кој полека се открива во сензуални крешендо раскошни ливчиња, светли нијанси и зачинети вкусови.

ViaVerri EDT

Совршен подарок за да ги прославите вашите најблиски! Udaipur Eau the Parfum

Далечните земји и култури се среќаваат во радосна мешавина од благородни цвеќиња, шумливи ноти и слатко дрво од мошус и кашмир, поврзувајќи го Истокот со Западот, магијата на Индија и медитеранските светла.

Etro fragrances Udaipur EDP

Незаборавен подарок за празничната сезона и потоа! Man Rose Eau de Parfum

Мистичната убавина на розата проникнува свеж и воздушен мирис збогатен со лесни допири на темјан и кадифени ноти на здравец, балансирајќи ја машката сила и женската елеганција.

Etro fragrances Man Rose EDP

Префинет подарок кој ја прави празничната сезона весела и модерна! Vicolo Fiori

Во чест на првиот бутик на Etro во Милано, кој се наоѓа во креативниот кварт Брера, Vicolo Fiori се одликува со деликатна овошна цветна основа која асоцира на градина со источни и западни мириси.

Etro fragrances Vicolo Fiori EDT

Безвременски подарок од светот на Etro! Patchouly Eau de Parfum

Мек и балзамичен, Etro Patchouli Eau de Parfum му дава на класичниот ориентален дрвенест мирис складна мешавина на цветни, овошни и земјени тонови и дава долготрајна и луксузна аура.

Etro fragrances Patchouly EDP

Извонреден подарок за најубавиот дел од годината! Patchouly Eau de Toilette

Сладок и емотивен егзотичен дестилат, скроен од преубаво цвеќе евоцирајќи вибрирачки звук на ситар и скапоцените слики на Индија.

Patchouly EDT

Посебен празничен подарок за вас и сите на вашата листа! Rajasthan Eau de Parfum

Женствен и специфичен мирис, радосен и блескав како вечната енергија на пустината и боите на махарајанските тврдини.

Редок празничен подарок кој сите ќе го сакаат! Shantung Eau de Parfum

Тактичен шарм на древна племенита свила одекнува низ блескав и префинет сок, флуиден и недопирлив, машки и женски, интензивен, но и нежен.

Patchouly EDT

Вашиот совршен подарок за блескавата празнична сезона! White Magnolia Eau de Parfum

Белата магнолија е примамлива химна за убавината и чудото на природата, каде мирисот на белото цвеќе се спојува со кремастите тонови на мошус и топлите дрвенести ноти како би ја прославиле треперливата пролетна радост.

Etro fragrances White Magnolia EDP