- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Новата мирисна линија на модната куќа Giorgio Armani, наречена My Way ве поканува да го следите својот пат и да ги проширите своите хоризонти. My Way е елегантен цветен парфем што предизвикува нови емоции и искуства. Сега Giorgio Armani ја претстави неговата поинтензивна верзија наречена My Way Intense.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Armani beauty (@armanibeauty)

Мирис со засилен цветен карактер!

My Way Intense носи букет бели цветови нагласени со дрвенеста трага. Засилениот цветен карактер на мирисната композиција, за која е задолжен за парфимерот Carlos Benaim е создаден од цветот од портокал на отворањето на мирисот, натопен со горчлив портокал и absolut тубероза и индиска тубероза во срцето. Основата на парфемот вклучува кремасти дрвенести акорди завиткани во Bourbon ванила.

My Way Intense ingredient

Лице на парфемот е Adria Arjona!

Американската актерка Adria Arjona ја отелотворува модерната женственост и филозофијата на новиот My Way Intense мирис. Таа е ѕвездата во неретушираната кампања за најновиот мирис на Giorgio Armani. За да го прослави лансирањето на My Way, актерката искрено ги покажува своите брчки во рекламата, за да биде прикажана привлечноста на природната убавина.

- Реклама -

My Way Intense visual

Капаче талисман!

Капачето на шишето My Way Intense е со сина и златна боја и претставува талисман. Бојата на синиот камен ја симболизира бојата на Земјата, универзална боја која не обединува и поврзува со нашата планета. Златниот прстен е симбол на единствениот пат по кој оди секој од нас.

My Way Duo bottle

Шише дизајнирано да може да се надополни!

Мирисот е достапен во шишиња од 30, 50 и 90 мл, како Eau de Parfum. Шишето е дизајнирано така што може да се отвори и дополни со рефил пакување. Рефил надополнувањето доаѓа во шише од 150 мл и е спакувано во хартиена кутија.

product line

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Armani beauty (@armanibeauty)