- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Престижниот бренд Dior најавува лансирање на новиот Dior Addict Lacquer Plump во почетокот на Март 2018 година. Со тоа колекцијата Dior Addict се проширува со нов производ за усни. По Dior Addict Lacquer Stick од 2017 година, доаѓа нова богато пигментирана иновација во форма на Dior Addict Lacquer Plump. Dior за овој кармин најавува дека е првиот што постигнува ефект на лакирано мастило на вашите усни, со интензивна боја, долготраен ефект и уникатен сјај.

Dior Addict Lacquer Plump се одликува со:

– Долготраен сјај на усните со ефект на лак;

– Ултра навлажнувачка формула наречена “Ink-Oil” која обезбедува 75% хидратација до 24 часа;

– Волумен ефект на усните и интензивна нега со формулата збогатена со хибискус и хијалуронска киселина.

Нијансите на Dior Addict Lacquer Plump се поделени во три групи: Pop-Chic, Electro-Schock и Glitter-Killer.

- Реклама -

Заштитно лице на промотивната кампања е Bella Hadid.