- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Сега можете да ја третирајте кожата на лицето со серум создаден благодарение на богатите научни откритија на Lancôme лабораторијата.

Нурнете во луксузот и разгалите се со Absolue The Serum – серумот за лице од Lancôme. Капка по капка, луксузниот серум ќе и помогне на кожата на лицето да го забрза процесот на обновување на клетките на површината на кожата, за да биде видливо помазна, пополна и сјајна. Кожата ќе изгледа помладо, поцврсто и сјајно со вечен златен сјај.

Lancôme Absolue The Serum

Знаци на стареење!

Како старееме, обновувањето на клетките на површината на кожата се забавува, а со тоа и нивото на антиоксиданси во кожата. Ова доведува до појава на знаци на стареење: кожата е погруба, тонот на кожата е нерамномерен, а со тоа се губи природниот сјај.

Lancôme Serum

- Реклама -

Ревитализирајте ја кожата со милиони нови површински клетки!

Absolue The Serum е концентриран серум кој помага да се забрза обновувањето на епидермалните клетки, за на крајот да се постигне резултат на помлада и посјајна кожа. Формулата е составена од ексклузивна мешавина од екстракт од роза, витамин Е и проксилан. Absolue The Serum ја ревитализира кожата со милиони нови површински клетки за сјаен, младешки изглед.

Absolue The Serum

Моќта на обновувачките молекули!

Perpetual Rose – концентрат од обновувачки молекули кои го реактивираат активаторот за долговечност.

Екстракт од дрво од роза – делува како антиоксиданс.

Pro-Xylane – ги намалува видливите знаци на стареење и го спречува нивното појавување.

Lancôme Serum

Ефект!

Серумот го враќа природниот сјај на кожата на лицето, ги обновува клетките и ја ревитализира кожата.

8 причини ЗА!

#1 Ја враќа еластичноста на кожата и младешкиот изглед на лицето,

#2 Го забавува стареењето на клетките и ја регенерира кожата,

#3 Ги измазнува фините линии и брчките,

#4 Ја ревитализира, пополнува и зајакнува кожата,

#5 Ефикасно хидрира, храни и зајакнува,

#6 Освежува, ја ублажува иритацијата и на лицето му дава блескав изглед,

#7 Лесна и нежна текстура,

#8 Стаклената амбалажа може да се рециклира и повторно да се полни.

Absolue The Serum Refill

Како се користи?

Нанесете едно испумпување од серумот на врвот на прстите и со рамномерно тапкање со прстите нанесете на лицето, избегнувајќи го пределот околу очите.

Lancôme Absolue The Serum

Златна рутина за златен тен!

Можете да ги комбинирате Absolue The Serum и Absolue Soft Cream за да го максимизирате обновувањето и потхранувањето на кожата. Таргетирајте го подмладувањето на очите со Absolue Eye Cream – кремата за очи.

Lancôme Absolue