- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Овековечен во златно шишенце, новиот Lancôme La Vie Est Belle L’Extrait нуди моќен, но сепак нежен дует од роза и ирис, засилен во длабочината со дрвенести oud акорди. Ова досега е најинтензивниот парфем од колекцијата La Vie Est Belle.

Lancôme La Vie Est Belle L'Extrait

Lancôme La Vie Est Belle L'Extrait

Прослави ја скапоценоста на животот!

Верен на цветно-гурманскиот потпис на La Vie Est Belle, новиот L’Extrait е најраскошната реинтерпретација на препознатливото парфемско издание на оригиналниот La Vie Est Belle. Мирисот креира софистицирано и длабоко сензуално искуство со некои од најрафинираните состојки од палетата на скапоцени есенции.

Lancôme Julia Roberts

- Реклама -

Исполнет со мистерија, зрачи со среќа!

Во горните ноти, смола од olibanum цвет и акорд на темјан, додаваат зачинет пресврт на култното свежо и овошно отворање, помешувајќи бергамот и акорди од црвени овошја. Срцевината на композицијата содржи есенција од роза која го оживува букетот, додека путерот од ирис pallida ја заокружува неговата софистицираност. За прв пат во La Vie Est Belle, oud нотите носат дрвенест потпис на мирисот, но исто така и длабочина, богатство и мистерија на препознатливата трага која ја остава.

La Vie Est Belle L'Extrait ingredients

Исклучително привлечен дрвенест Extrait de Parfum!

Задржувајќи се како топла сензуална вибрација на кожата, оваа дрвенеста страна предизвикува волшебна зависност и дава невиден раскош на La Vie Est Belle.

Новиот женски парфем е достапен во шишенца од 30 и 50 мл, во концентрација на Extrait de Parfum.

La Vie Est Belle L'Extrait a package Lancôme a bottle