- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Versace Eros Pour Femme Eau De Toilette, Парфем за страствена жена!

Мирис на сила, индивидуалност, заведување на страствена жена! Покана да се предаде на желбата и да се стават во контрола незапирливите сили на животот. Eros исконската моќ на жена заробена во блескава, сензуална есенција.

Сензуална и неодолива свежина!

Eros pour Femme Eau de Toilette е нова сензуална и неодолива свежина базирана на комбинација од ноти на фини цитрусни овошја, како сицилијански лимон и мандарина и јасни овошни тонови, како малина и бела рибизла. Во средината на композицијата се опојни цветни лисја, како и фрезија и магнолија кои даруваат женственост, додека цветот од портокал и јасмин додаваат интензитет и карактер. Базата содржи смел акцент на бело пачули, а мошусот и амброксот ја даваат сензуалната димензија.

Елегантен дизајн во уникатен Versace стил!

Шишето на Eros Pour Femme Eau de Toilette се појавува со елегантен дизајн во уникатниот Versace стил. Капачето со својата форма потсетува на амфора. Медузата се појавува на врвот на капачето, привлекувајќи го целото внимание, како и во средината на шишето, штитејќи ја скапоцената содржина.

- Реклама -