- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Goldea The Roman Night Absolute на светската сцена ќе биде промовиран во Август 2018 година како нова верзија на Bvlgari мирисот Goldea The Roman Night од 2017 година, наследник на оригиналниот Goldea од 2015 година и Rose Goldea од 2016.

Една страсна ноќ во вечниот град Рим!

Goldea The Roman Night Absolute буди желбата да се доживее една страсна ноќ во вечниот град Рим.

Мирисот е најавен како олицетворение на сензуалноста, непредвидливоста и спонтаноста. Создаден од страна на парфимерот Alberto Morillas, мирисната композиција претставува мошусен-chypre еликсир со цветни и овошни акорди.

- Реклама -

Создаден за дами со стил, мирис наменет за шармантни жени!

Bvlgari Goldea The Roman Night Absolute создаден за дами со стил, мирис наменет за шармантни жени. Ќе ја почувствувате мирисната композиција од црна слива, испреплетена со акорди на цвет од портокал. Срцето на овој екстремно женствен мирис е збогатено со уникатната длабочина на величествениот јасмин самбак, завиен во ванила од Мадагаскар. Сензационалната база на опојниот пачули, зачудувачки црн мошус и модерна кристална мов, додава деликатен допир на романтичната композицијата.

Goldea The Roman Night Absolute ќе го фати вашиот шарм и ќе ја нагласи вашата самодоверба.

Bvlgari Goldea The Roman Night Absolute достапен ќе биде во 30, 50 и 75 мл, како Eau de Parfum Sensuelle.