- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Дали можете да ги замислите новогодишните празници без луксузната мејкап колекција на познатиот бренд MAC Cosmetics?

И оваа година MAC Cosmetics освојува со својата специјална колекција што зрачи со пигменти и гламур и потсетува на најспектакуларниот огномет за време на празничната новогодишна ноќ, на самиот крај од годината.

MAC Frosted Fireworks празнична мејкап колекција за 2020 година!

MAC ќе ја „запали“ празничната сезона со огномет од бајките како лајтмотив за оваа колекција, што претставува вистинска мала експлозија од убавина, а истовремено ги има и најубавите новогодишни подароци.

Празничните мејкап колекции од овој бренд се познати по гламурозното пакување и вистински луксуз, па и оваа година нема да биде исклучок. Од сенки до кармини, од пудри до бронзери, MAC има за секого по нешто, како и за секој свечен мејкап изглед.

- Реклама -

Каде може да се набави?

MAC Frosted Fireworks мејкап колекцијата е достапна во единственото продажно место на MAC во Скопје Сити Мол.

Уживајте!