- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Кажете збогум на кармините што ви ги сушат усните! Новите Powder Kiss течни кармини од брендот MAC Cosmetics имаат нежна текстура, формула како пена и ги хидрираат усните до 10 часа со нежен мат финиш.

Посебната комбинација на смирувачки состојки овозможуваат меки, мазни и хидрирани усни во текот на целиот ден. Апликаторот на новите Powder Kiss течни кармини е во форма на песочен часовник кој совршено одговара на усните и со минимална количина на кармин се креира совршена контура на усните.

Нова формула и мат финиш!

Големиот избор на нијанси – од неутрални до интензивни, а во новата колекција на течни кармини се вклучени и некои од омилените нијанси, но со нова формула и мат финиш – Devoted To Chili, Mehr, Mull It Over и A Little Tamed.

За овој производ сите беа воодушевени!“ – вели Regan Rabanal, MAC Senior Make Up артист.

- Реклама -

„Powder Kiss течните кармини имаат мат финиш со свиленкасто нежен допир на усните. Интензивна боја, а воедно меки и хидрирани усни. Мој совет е да нанесете една преку друга нијанса за да добиете омбре ефект на преклопување на боите, токму како на листовите од цвеќињата“.

Единствено во MAC Skopje City Mall

MAC Powder Kiss течните кармини единствено се достапни во MAC Skopje City Mall. Цената на Powder Kiss течните кармини е 1600 денари.

Изберете ја вашата омилена нијанса на кармин за усни!

Burning Love

Burning Love

Billion $ Smile

Billion $ Smile

Make It Fashun!

Make It Fashun!

A Little Tamed

A Little Tamed

Mull It Over

Mull It Over

More The Mehr-ier

More The Mehr-ier

Devoted To Chili

Devoted To Chili

Resort Season

Resort Season

Escándalo!

Escándalo!

Make Love To The Camera

Make Love To The Camera

Model Off-Duty

Model Off-Duty

Date-Maker

Date-Maker

Over The Taupe

Over The Taupe

Sorry Not Sorry

Sorry Not Sorry

Got A Callback

Got A Callback