- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

“Give a girl the right shoes, and she can conquer the world”

“Дај и ги на девојката вистинските чевли и таа ќе го освои светот” – цитат на Marilyn Monroe

Парфем чиј дизајн на шишето е воодушевувачки!

Ние жените сме “опасни” кога носиме штикли, а за нивниот сексипил и да не зборувам. Нема жена на која не и стојат штиклите, освен ако не претерува и биде повеќе смешна него заводлива. Шега настрана, но во овој пост не сакам да пишувам за женските штикли, туку за  еден од најпопуларните женски парфем чиј дизајн на шишето е воодушевувачки.

Модната куќа Carolina Herrera сакаше да создаде нешто што во исто време ќе биде женско, моќно, примамливо… Сега сум сигурна дека успеаа.

- Реклама -

#Goodtobebad

Carolina Herrera создаде женски мирис со сексипилна ориентација, иронично наречен Good Girl, која вели: “Добро е да се биде лоша!” #Goodtobebad

Дизајнот не може да биде посовршен!

Carolina Herrera со Good Girl отиде подалеку и од најхрабрите и најпровокативните дизајни на парфеми.

Обожавам високи штикли, но оваа штикла ме натера да кажам Wow! Да почнам со она што ме собори од првиот момент. Колку е беспрекорно и неверојатно убавото пакување? Дизајнот не може да биде посовршен, кутија со импресивен квалитет, но вистинското богатство владее внатре!

Не е лесно да се контролира возбудата од овој парфем. Уникатно шише во форма на полноќна секси небесно висока златна пета. Елегантна, со прекрасно сјајно црно стакло и изгравирани единствени CH иницијали на предната страна. Квалитетот на шишето е надвор од овој свет!

Мирисот е спротивното на вистинската “добра девојка”!

Кога парфемот се вика Good Girl, очекувам да биде овошен, цветен и розов, но мирисот е спротивното на вистинската “добра девојка”, потврдувајќи го тагот: “It’s So Good To Be Bad”.

Good Girl веднаш ме потсети на La Nuit Tresor што го сакам. Тие не мирисаат исто, но имаат многу слични десертни вибрации: La Nuit Tresor доминира со овошјето, а Good Girl доминира со цветовите.

А мирисот на парфемот! Тоа беше љубов при првиот допир…

Го сакам кафето, го сакам какаото и чоколадото, ги сакам цветовите на тубероза и јасминот. Значи, очигледно е дека уживам во оваа гурманска слатка возбуда во мирисната заедница.

Масивниот мирис на тонка гравот, што го обожавам, во Good Girl е една луда верзија на тонка забава што им прилега на оние “до небо” високи штикли!

Сите мирисни ноти го прават навистина “злобен”!

Овој нектар е еквивалент на типичен женски фатал: заводлива и никогаш не знаеш што ќе те погоди, но боже, таа беше добра! Сите мирисни ноти го прават навистина “злобен” мирис. Нема ништо сурово во ова. Го сакам…

Овој парфем колку си полоша, подобро ти стои!

Мирисот и стакленото шише се сензуална, самоуверена, женствена и дефинирана личност на жената која го носи. Смртоносно секси, за заводничка која гази се пред себе и има некоја сила во себе!

Не мораш да бидеш добра девојка за да ти се допадне овој парфем …колку си полоша, подобро ти стои…