- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Модниот бренд Kenzo лансира два нови и свежи мириси наречени Aqua Kenzo. Иако дизајнот ја прати и надополнува мирисната линијата L’Eau par Kenzo, новите тоалетни води Aqua Kenzo pour Femme и Aqua Kenzo pour Homme претставуваат нови толкувања на енергијата и свежината на водата, наменета за зависници од вода.

Само за зависници од вода!

Новите Aqua Kenzo мириси за жени и мажи се лансирани со слоганот “Само за зависници од вода”.

Aqua Kenzo pour Femme

Aqua Kenzo pour Femme е создаден од парфемскиот нос на Louise Turner, како свеж, цветен и опоен мирис со сензуален траг. Aqua Kenzo pour Femme содржи цитрусен акорд од мандарина, мирисни ноти на лист од малина, помешани во една цветна композиција од магнолија.

- Реклама -

Aqua Kenzo Pour Homme

Aqua Kenzo Pour Homme го создадоа парфемскиот двоец Ane Ayo и Philippe Romano. Кај Aqua Kenzo Pour Homme зачинските и свежи нота на розовиот бибер се во мирисна алхемија со лисја од лешници, сусам и кремасти акорди од сандалово дрво.