- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Колекцијата Montblanc Legend го вклучи мирисот Montblanc Legend Red како похрабар и поодлучен од неговиот претходник, создаден за да ја одрази самодовербата на носителот, неговата моќ и сила. Legend Red е парфем кој ја доловува сета своја сложеност и машки интензитет, мирисно искуство кое предизвикува возбуда и го тера срцето да чука малку побрзо.

Montblanc Legend Red

Подгответе се за нови сензации!

За овој мирис избрана е светло-црвена боја за шишето со лакирана завршница, кое го повторува обликот и дизајнот на претходните Legend машки изданија. Црвената боја во овој случај го претставува харизматичниот дух на дрвенесто-овошната композиција на Legend Red.

Montblanc Legend Red

Мирисна композиција која обезбедува магнетна сензуалност!

Montblanc Legend Red се отвора со блескави и интензивни акорди на црвен портокал и горчлив, пенлив грејпфрут, во комбинација со кардамон. Срцето го развива ароматичниот мирис на бобинки од смрека и мудрец, засилен со кедар, додека основата е измешана со Atlas кедар, розово дрво и тонка, оставајќи топла, кремасто дрвенеста, балсамична трага.

- Реклама -

Montblanc Legend Red ingredients

Мажествен, спокоен и елегантен! Simon Clark

Британскиот модел Simon Clark, десетгодишната муза на Legend машките изданија, фотографиран е во црно-бела техника од Peter Lindbergh. Ефектот ја засилува моќта и безвременскиот карактер на Legend мирисот. Мажествен, спокоен и елегантен, Simon го отелотворува новото поглавје на Legend колекцијата со автентичност и самодоверба.

Montblanc Legend Red е достапен во шишиња од 30, 50 и 100 мл, како Eau de Parfum.

Simon Clark bottle Montblanc Legend Red package