- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Грижете се за себе, негувајте ја својата кожа, намалете ги знаците на стареење. Сосема поинакво ниво на нега без чувство на тежина! Biotherm Blue Therapy

Нега и видливо обновување! Biotherm Blue Therapy Accelerated Honey Cream

Исклучително хранлива формула која совршено се прилагодува на кожата, ја зајакнува кохезијата помеѓу слоевите, ја измазнува и ја враќа еластичноста на кожата.

Полесна од крема, но сепак неверојатно богата, всушност луксузна текстура на Biotherm Blue Therapy Accelerated Honey крем во масло, која се прилагодува на кожата и претставува клуч за напредна нега.

Комбинацијата на богати масла се соединуваат во допир со кожата, хранејќи ја како мелем. Хранливa кремa во масло, како мед, збогатена со регенерирачки шеќер од морски микроорганизми. Повеќе од нега на кожата – задоволство што носи многу придобивки, крем кој наликува на мед и овозможува интензивна нега на кожата со неверојатно чувство на свежина, благодарение на единствената променлива текстура.

- Реклама -

Biotherm Blue Therapy Accelerated Honey Cream моментално ја зајакнува и зацврстува кожата, ја зајакнува заштитната бариера и ги обновува слоевите на кожата, овозможувајќи подобра размена на хранливите состојки.

Оптимално решение за чувство на удобност и обновување на кожата во текот на ноќта! Biotherm Blue Therapy Serum-in-Oil

Негувајте ја кожата додека спиете! Во тој период нема негативно влијание од животната средина и кожата подобро се опоравува.

Природните масла, екстрактот од алгите на младоста и омега 3, делуваат совршено во текот на ноќта додека спиете. Сега може секоја ноќ да се препуштите во  длабок, обновувачки сон, за само еден час сон, бариерата на кожата е обновена. Со редовно користење од еден месец кожата изгледа негувано и потхрането, кожата станува еластична, сјајна и мека на допир.