- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Ви ги претставувам The One Gold и The One For Men Gold – најпрестижното ново мирисно дуо од Dolce & Gabbana. Врз основа на наследството на линијата The One, овие нови софистицирани мириси отелотворуваат сјајна светлина и магнетна харизма. Заробувајќи го духот на самодоверба и неодолива привлечност, The One Gold и The One For Men Gold ги слават жените и мажите кои го заслепуваат светот со својата светлина.

Dolce & Gabbana Duo

За мирисот!

The One Gold

The One Gold ја слави жената која зрачи со елеганција во сè што прави. Независна и шармантна, нејзината аура е дарежлива, шири светлина врз другите и никогаш не ги засенува. Таа е уникатно своја, а нејзината радост и харизма блескаат одвнатре. The One Gold е интензивен парфем кој ја претставува оваа моќна модерна женственост во миризлива форма. Создаден од мајсторот за парфимер Violaine Collas, овој овошен цветен мирис го комбинира слаткиот вкус на сочна златна слива и свежите цветови на роза со мистериозниот пачули и заводливиот бел мошус.

The One Gold Women Visual

- Реклама -

The One For Men Gold

The One For Men Gold го слави мажот кој има природен, но непогрешлив магнетизам. Вистински господин, тој зрачи со самодоверба со неговата вродена елеганција и уникатен стил. Тоа е миризливо олицетворение на оваа машка харизма – софистициран интензивен парфем, кој е исто толку моќно примамлив како и човекот што го носи. Создаден од трио славни парфимери – Rodrigo Flores-Roux, Michel Girard и Olivier Pescheux – мирисот е возвишена фузија на сочни цитруси, зачинет ѓумбир и богат пачули.

The One Gold For Men visual

За состојките!

The One Gold

Мирисот се отвора со живописни врвни ноти на овошје, пенливи италијански мандарини кои се мешаат со сочна, зрела слива и суптилна лутина на розов бибер. Овие вкусни овошни врвни ноти го осветлуваат бујното цветно срце на мирисот, каде што розата се комбинира со сензуален јасмин и живата момина солза за да создаде светлосен женствен букет. Сјајното цветно срце полека се предава на обвиткувачките основни ноти на мистериозно пачули, неговиот потентен мирис испреплетен со мазни, слатки ноти на ванила и бел мошус.

The One Gold Women integrate

The One For Men Gold

Мирисот го отвара заживувачка фузија од сочен италијански бергамот и црвен портокал, а црвениот ѓумбир додава топла пикантност во горните ноти на цитрус. Живата енергија на овие пенливи цитруси се развива во моќно мажествено срце со ароматична жалфија и остар египетски гераниум, оживеана со зачинети ноти на кардамон. Мистериозниот пачули му дава на мирисот интензивно примамлива основа, неговото богатство и суптилна зачаденост избалансирани со земјениот ветивер od Хаити и дрвенестите ноти од амбер.

The One Gold For Men integrate

За пакувањето!

Одржувајќи ги графичките архитектонски линии на The One и The One For Men, шишињата сега се претставени во светкаво злато. Симбол за луксуз и префинетост, металниот златен лак ја привлекува светлината со својот сјаен сјај, како одраз на светлечката привлечност на The One Gold жената и волшебната аура на The One Gold мажот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Dolce & Gabbana bottle

Dolce & Gabbana bottle