- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Во последниве години парфимериите доживеаја вистинска бјути револуција и се трансформира во вистински мали оази, вредни да се посетат, на чии полици дури и оние најголеми бјути ентузијасти и експерти ќе ги пронајдат своите фаворити.

Во вашата најблиска парфимерија мејкап брендовите со прифатливи цени ги нудат најновите мејкап производи и производи за нега на кожа и коса, кои одат во чекор со најновите трендови, најиновативните технологии и најдобрите формули.

Нежни и негувачки кога се работи за производите за нега и квалитетни и долготрајни кога станува збор за производите за шминка, мејкап брендовите со прифатливи цени денес се наоѓаат во самиот центар на бјути светот.

Bourjois со години се наоѓа на самиот врв на најпопуларни и најдобри брендови!

Еден од најуспешните мејкап брендови со прифатливи цени, чии најпопуларни производи брзо исчезнуваат од полиците и секоја новина предизвикува голем интерес е францускиот бренд Bourjois Paris.

- Реклама -

Францускиот бренд Bourjois веќе со години се наоѓа на самиот врв на најпопуларни и најдобри брендови, кој покрај прифатливите цени на мејкап производите, нуди супериорен квалитет, одлични формули и разноврсни мејкап производи, кои може да се пофалат со неверојатна долготрајност на која секогаш може да се смета. Иако во понудата на брендот Bourjois се кријат голем број на одлични мејкап скапоцености и секоја нова колекција издвојува некои нови фаворити, неколку мејкап производи потпишани од страна на познатиот француски бренд за убавина најдоа свое место меѓу најдобрите и носат статус на класици во парфимериите.

Топ 5: Bourjois мејкап производи!

Од најпопуларниот течен кармин на светот, течната пудра со чудотворни состојки, преку чоколадниот бронзер кој со години не се симнува од листата на најдобри производи, руменилото со најголема традиција, до лакот за нокти кој донесува совршено покривање во еден потег. Ова е изборот на првите пет Bourjois производ кои се најдоа меѓу најдобрите и кои навистина вреди да се пробаат.

Rouge Edition Velvet течен кармин за усни

Rouge Edition Velvet Liquid Lipsticks

Healthy Mix течна пудра

Healthy Mix Anti-Fatigue Foundations

Delice De Poudre бронзер

Delice De Poudre Bronzing Powder

Little Round Pot руменило

Little Round Pot Blusher

1 Second Gel лак за нокти

1 Second Gel Nail Polish