- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Новогодишната ноќ е посебна и сите сакаме да изгледаме прекрасно. Дел од подготовките за разубавување ја вклучуваат секако и шминката.

Кои се актуелните мејкап трендови за новогодишната ноќ?

Токму на оваа тема, во парфимеријата Anabella во Скопје Сити Мол се одржа Beauty MakeUp Party, настан посветен на убавината.

Сето ова беше пренесено директно од нашите најдобри мејкап артисти Дадар, Зоран Шурбевски, Дарко Мишовски, Миа Арабаџиева и Сим Салтирова.

- Реклама -

Dior, Bobbi Brown, Estee Lauder, Shiseido и Clarins!

Нивната умешност во допир со брендовите Dior, Bobbi Brown, Estee Lauder, Shiseido и Clarins беа задолжени за финалните мејкап новогодишни изгледи кои ги презентираа македонските инфлуенсерки Маринела Милошевска, Антонија Локвенец, Миа Костова, Ангела Ѓорѓиева и Ксенија Деспотовска во улога на модели.

Гостите уживаа во глетката!

Дел од гостите беа и македонските медиуми кои сведочеа на процесот на разубавување и се забавуваа заедно со останатите намерни и случајни минувачи во парфимеријата Anabella.