- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Поправете го и подобрете го вашиот тен со Bourjois CC кремот. Неговите три пигменти за корекција на бојата даваат свеж и здрав изглед на кожата на лицето, со SPF 15 и 24 часовна хидратација.

Ги покриваат сите флеки и ја измазнуваат текстурата на кожата!

Богатата и единствена формула во комбинација со праска делува против знаците на умор, зеленото јаболко против црвенилото и белиот чај против темните дамки и депигментацијата. Овие обоени пигменти лесно се апсорбираат во кожата, ги покриваат сите флеки ја измазнуваат текстурата на кожата, правејќи ја рафинирана. Лесната текстура без масло се впива во кожата, правејќи го нанесувањето пријатно за кожата.

Bourjois ‘123 Perfect CC достапна е во четири нијанси.

- Реклама -