- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Новиот Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity 3D серум е високо ефективно решение за помлад изглед, поцврста и посјајна кожа!

Забава во градината со соседите, игра со внуците или пак можеби прв состанок со новата љубов? Дури и на зрела возраст, нашиот секојдневен живот може да биде многу активен. И додека се обидуваме да го следиме темпото, сепак сакаме да изгледаме апсолутно најдобро во нашите златни години.

Меѓутоа, од околу 50-та година, нашата кожа сè повеќе развива старечки дамки, додека брчките се подлабоки а цврстината на кожата опаѓа. Новиот 3D серум Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity е совршено решение за да и помогнете на вашата кожа да го врати својот младешки изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eucerin Makedonija (@eucerin_mk) on

Разбудете се изгледајќи помладо и посјајно!

Новата формула се бори против трите главни знаци на стареење: намалувајќи ги старечките дамки, спречувајќи појава на уште подлабоки брчки и подобрувајќи ја еластичноста на кожата. Кожата брзо го апсорбира, така што овој лесен серум е идеален додаток на вашиот режим за ноќна нега. Разбудете се изгледајќи помладо и посјајно, со првите резултати по само 2 недели на редовна употреба.

- Реклама -

Eucerin® 3D серумот е совршено решение!

Смеата, долгите сончеви денови, но и стресот и потешкотиите сите фигурираат во нашите животи, но и оставаат траги на нашите лица. Како што старееме, нашето лице почнува да покажува знаци на стареење со старечки дамки, подлабоки брчки и губење на силата и еластичноста. Тоа наметнува потреба уште повеќе да се грижиме за нашето лице! Инекциите или ласерските третмани се премногу екстремни активности, и можеби не се соодветни за нашиот животен стил или личност. Новиот 3D серум Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity е совршено решение.

Создаден за нега на зрела кожа на возраст над 50 години!

Тоа е првиот серум во широката категорија Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity специјално создаден за нега на зрела кожа на возраст над 50 години. Неговите високо ефективни активни состојки овозможуваат не само да се намалат дамките од стареењето, туку и да се полни кожата, да се намалат подлабоките брчки и да се подобри целокупната еластичност на кожата. Кожата брзо го апсорбира, така што овој лесен серум е идеален за дневна нега, помагајќи кожата да изгледа помлада, поцврста и поеластична – со првите видливи резултати по само 2 недели од редовната употреба.

Троен ефект против стареењето благодарение на избрани високо активни состојки!

Тајната на новиот серум е комбинацијата на неговите три високо концентрирани и ефективни активни состојки. Тиамидол е моќно оружје против старечките дамки: „Тоа е резултат на 10-годишното опсежно истражување и развој во Baiersdorf и примената на новиот стандард во третманот на хиперпигментација“, вели Laura Schmidt, Медицински советник за Eucerin®. „Тиамодол® делува директно во клетките на кожата, насочувајќи се кон производството на меланин. Меланинот е природна УВ заштита на кожата и е одговорен за темните дамки “, објаснува Schmidt.

Со редовна употреба, серумот помага да се намалат старечките дамки и го спречува нивното повторно појавување. Првите резултати се видливи по само 2 недели. Производот е збогатен со хијалуронска киселина што овозможува, новиот серум ефикасно да ја исполнува кожата одвнатре да ги исполни дури  и подлабоките брчки и да ја одржува кожата хидрирана. Силата на природно добиениот Арктиин пак ја подобрува цврстината и јачината на кожата, поддржувајќи поддршка на обновувањето на колагенот во клетките на кожата.