- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Yves Saint Laurent ќе го лансира новиот мирис од линијата L’Homme, наречен L’Homme Cologne Bleue. Новото освежувачко издание е најавено како персонификација на “кул изгледот”, како што се ставот и карактерот на мажот што го носи овој мирис. Претставен како сензуален и интригантен мирисот наводно толку е свеж, како да скокаш во ладниот базен.

Новите мирисни ноти се потпишани од парфимерот Juliette Karagueuzoglou, која пронајде инспирација од мирисите на океанот и слободата на пространството. Интензивните цитрусни ноти на црвениот портокал, грејпфрут, мандарина и бергамот се во контраст со ладните морски ноти, зачинети со вкус на црн бибер и кардамон. По ароматичното срце, композицијата ја смирува дрвената база.

Шишето на L’Homme Cologne Bleue доаѓа во светло сина боја на оригиналното шише на L’Homme линијата. Заштитното лице на парфемот е Vinnie Woolston.

Yves Saint Laurent L’Homme Cologne Bleue е достапен како 60 и 100мл Eau de Toilette.

- Реклама -