- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Карминот од YSL – Oil-In-Stick за “инстадевојки”, комбинација од шест масла, калинка, макадамиа путер, хијалуронска киселина, пигменти и бисери кои создаваат волшебна боја и овозможуваат усните да бидат мазни, меки и да имаат чувство на удобност.

YSL Beaute знае дека модерните жени се во потрага за забава и со помош на дигиталната технологија имаат за цел да го овековечат секој скапоцен момент. YSL ви претставува хедонистички нијанси на култниот кармини Rouge Volupté Shine Oil-In-Stick, кој е идеален за сите типови на жени: активен дневен тип, ноќна “птица” и љубителки на викенд, давајќи им шанса да заблескаат во секој момент.

Нијанси за блескав сјај во секој момент!

Активен дневен тип!

Природно шик со разигран кул став, од вежби за тело до работен ручек, уживање во динамичниот ритам на секојдневните активности и обожава модерни “on-the-go” природни нијанси. Ја пронаоѓа вистинската нијанса на кармин во: 41 Corail À Porter, 43 Rose Rive Gauche и 44 Nude Lavallière.

- Реклама -

Ноќна “птица”!

Како весела екстровертна личност која ужива во ноќниот живот, “party” девојка, го комбинира  гламурот на црвениот тепих со “rock and roll” стилот. Обожава нијанси кои ја истакнуваат и ја прават поразлична. Избира една од нијансите што и одговараат: 45 Rouge Tuxedo, 46 Orange Perfecto, 47 Beige Blouse и 48 Smoking Plum.

Љубителка на викендот!

Тие живеат за слободни моменти и во потрага за забава комбинираат голем број на активности, од посети на галерии, возење велосипед до ручек со пријатели. Избираат светли и забележителни нијанса кои ќе ја потенцираат нивната природна разиграност. Нијанси кои одговараат на нејзиниот стил на живот: 49 Rose Saint Germain, 50 Fuchsia Stiletto, 51 Rose Saharienne и 52 Trapèze Pink.