- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Гледањето на вакви пејзажи ги буди сетилата – чувство кое House of Creed го доловува преку Viking Cologne!

Мирисите на луксузниот парфемски бренд House of Creed привлекуваат со ниво на фанатизам. Creed веќе со години е популарен луксузен парфемски бренд, бидејќи комбинира ексклузивност и историја.

Creed е престижна и добро позната марка во последниве 250 години!

Creed одамна е познат и почитуван како еден од најдобрите брендови за мириси досега. Тие во минатото биле познати по создавањето на парфеми исклучиво за кралски семејства, познати личности и познати политички фигури. Денес, Creed е престижна и добро позната марка во последниве 250 години! Можеби не сте знаеле дека Creed создава мириси исклучиво за нивните богати клиенти, мириси кои генерално не се достапни за јавноста, а само мал дел од тие мириси подоцна се пуштаат во јавноста.

Viking Cologne – Lake Ohrid - Photo: Boby Kjose

- Реклама -

House of Creed го лансира својот нов заживувачки парфем!

Животот постепено се отвора, можеме да се дружиме и летото е на повидок. Ова повикува на нов мирис и ако барате заживувачки мирис што ќе одговара на новиот живот, го добивме Viking Cologne од House of Creed.

Освежителен унисекс парфем, Viking Cologne е дизајниран да предизвика чувство на енергија со ноти на цитрусни овошја и розов бибер поставени заедно со срцевите ноти од лаванда, морско оревче и рузмарин. Овие ароми се споени со дрвенеста основа со суво сандалово дрво, пачули и ветивер. Оваа вибрација е нагласена со треперењето на ноти од портокал што е додаток во мирисните колекции на Creed.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Ја покрива мојата душа со плима од најдобрите ароми на мајката природа!

Авантурата се наоѓа во јадрото на Viking Cologne парфемот. Кога го создадоа, мастер парфимерот од шестата генерација Olivier Creed и неговиот син Erwin беа инспирирани од дивата убавина на природата. Природа наменета за истражувачи, со спектакуларни знаменитости што треба да се откријат од секој агол – од карпести крајолици до природни езера и немирни води, од зимзелени шуми до високи планини. Гледањето на вакви пејзажи ги буди сетилата – чувство кое House of Creed го доловува преку Viking Cologne.

Viking Cologne нуди ревитализирачка свежина со висок квалитет како што се очекува од сите Creed изданија.

Мирисните изданија на House of Creed единствено во Anabella Beauty Spot, хотел Мериот!

Пробајте ја најмоќната плима во душата создадена од најновиот Viking Cologne, достапен во количини од 50 и 100 мл единствено во Anabella Beauty Spot, хотел Мериот.

Creed Viking Cologne – Lake Ohrid - Photo: Boby Kjose

Creed – Lake Ohrid - Photo: Boby Kjose

Creed - Lake Ohrid - Photo: Boby Kjose

Viking Cologne – Lake Ohrid - Photo: Boby Kjose

Creed Viking Cologne – Lake Ohrid - Photo: Boby Kjose

Фото: Боби Ќосе – Photo: Boby Kjose