Парфемска премиера! JOOP! Homme Absolute

Поминаа триесет години од лансирањето на оригиналниот JOOP! Homme (1989), мирис кој претставуваше многу храбар потег во индустријата за парфеми, бидејќи тоа беше првиот розов мирис за мажи. JOOP! мажот е замислен како неконвенционален и слободен, без страв да ги прекрши правилата. Денес, илјадници шишенца од сега легендарниот мирис сè уште се продаваат низ целиот свет.

JOOP! Homme Absolute мажот е роден заводник!

За годината 2019 година, JOOP! подготви нова верзија JOOP! Homme Absolute, кој отвора ново поглавје на JOOP! Homme мирисите. Овој пат, неговото шишенце е црно со жолто лого, а од брендот велат дека „црната е нова розова“. JOOP! Homme Absolute мажот е роден заводник. „Никогаш себеси не се сфаќа премногу сериозно, знае дека хуморот и разиграноста го отвораат патот до среќата. Тој, исто така ја цени блискоста, сочувството и интимноста. Бидејќи верува во себе и се стреми кон своите страсти, може да го отфрли егото и да го сподели своето време, доверба и дружење со луѓето што ги сака“.

Моќна комбинација на витални мирисни ноти!

JOOP! Homme Absolute мирисната композиција е потпишана од парфимерот Antoine Maisondieu. Мирисот комбинира многу неочекувани цветни ноти со непогрешлива машка основа. JOOP! Homme Absolute се отвора со зачински ноти на црн бибер. Оваа енергична и привлечна увертира му отстапува место на цветот Ylang-Ylang, кој почесто се користи во женските парфеми. Од друга страна, базата е многу моќна комбинација на витални ноти: свеж и ароматичен ветивер, богата тонка и скапоцен темјан.

Кампања – Francisco Lachowski

Лицето на кампањата е моделот Francisco Lachowski, заедно со својата сопруга Jessieann Gravel Lachowski.

JOOP! Homme Absolute ќе биде достапен во 40, 80 и 120 мл, како Eau de Parfum.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *