- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

ARMANI Sì Nacre Sparkling Limited Edition е повеќе од мирис, ја открива современата женственост на брендот Giorgio Armani. Тоа е прогласување на слобода, на љубов, на живот. Si жената има самоувереност да каже “да” на вредностите што го дефинираат нејзиниот живот.

парфем кој е видлив

Armani Si парфемите еволуираа со убавина од премиерните креации на Si Eau de Toilette до Si Intense и лимитираните едиции Si Rose Signature и Si Huile de Parfum, за сега да  блесне најновиот бисер Si Nacre.

Отсекогаш бев вљубена во мирисните ноти на парфемот Si, но посебно внимание кај мене предизвика лимитираната едиција на парфемот што остава бисерни траги на кожата. Признавам, веднаш ме воодушеви!

Храбриот потег на Armani  да направи парфем кој е видлив и ја облекува вашата кожа со прекрасна бисерна облека, ќе биде нов тренд во индустријата за убавина.

Исконскиот претходник Si Eau de Parfum, овој пат е облечен со блескави бисери и ни раскажува малку поинаква приказна. Шишенцето содржи нова комуникација, отпечатена со златни букви кои формираат прстен околу шишето, пренесувајќи ја пораката:

- Реклама -
остава бисерни траги на кожата

Si is a change, Si is a choice, Si is myself…

На почеток шик, моќен, интензивен и сензуален во исто време, Sì Nacre е парфем кој остава бисерен ефект при прскањето на вашето деколте, на вашата облека или бујна коса во зависност од ефектот што сакате да го постигнете. Вашата кожа покриена со бисерна облека, мирисот го претвора во сензуална, уникатна и раскошна средба, каде што Si е повторно роден, задржувајќи се на кожата и ги плени сите сетилата. Пенливиот сок во ова издание го прави уште поатрактивен. Го сакам.

Armani Si Nacre се отвора со нектар од црна рибизла и нежна ванила, роза (Rose de Mai), фрезија и раскошен пачули. Долготрајните и сензуални ноти на пачули нежно го дефинираат овој мирис како зачудувачки современ, одважен со став.

Тој е најдобриот подарок