- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Продолжувајќи го своето совесно производство и понуда на врвни природни производи, Avon лансира линија на вегански производи за шминка – Distillery. Производите за шминка се создадени со формула од концентрати направени преку богат процес на дестилација за целосно зачувување на природниот потенцијал на состојките. Дестилацијата значи дека производите се чисти и концентрирани, за чисти и динамични бои.

Мејкап производи за свежа убавина!

Без состојки од животинско потекло, алкохол, мириси, вештачки бои, хемиски филтри за сонце или синтетички состојки, алерголошки и клинички тестирани, секој производ во новата иновативна колекција за шминка содржи во просек 15 природни состојки кои се дестилираат со мала количина на вода, што ја зголемува и зајакнува концентрацијата на активни состојки и пигменти во производите.

Врвен квалитет со природни минерални пигменти!

Avon Distillery мејкап линијата носи целосни новитети и иновации. Сите производи се направени 100 проценти без вода, со пигменти со високи перформанси.

Distillery by Avon – веганска мејкап линија!

Distillery Shadow Shots сенки за очи!

Блескави сенки за очи, со мазна, кремаста структура и висока концентрација на пигменти за богата и смела боја со еден потегDistillery Shadow Shots! Сенките доаѓаат во седум прекрасни нијанси. Содржат природни минерали, вегански емолиенти и органски пченкарен скроб за висока концентрација на пигменти, за богата и долготрајна боја.

- Реклама -

Distillery Pressed to Impress камена пудра!

Матирачката камена пудра Distillery Pressed to Impress содржи висока концентрација на нежни приспособливи пигменти од природни минерални, антиоксиданти и Омега 3 + 6, покрај масло од семки од малина за нежен допир и долготрајна издржливост. Доаѓа во шест различни нијанси.

Distillery Lash’d Up маскара!

Волуменската маскара Distillery Lash’d Up на трепките им дава драматично потемна боја, густина и волумен благодарение на високата концентрација на восок од оризови снегулки, вегански восок од сончоглед и минерални пигменти. Идеален избор е за подигнување на трепките.

Како да ги набавите?

Мејкап линијата Distillery достапна е за порачување преку претставничката мрежа на Avon.