- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Отворен поглед и совршено закривени трепки со интензивен волумен е сонот на секоја жена. Меѓутоа, како што веројатно и сами знаете ретко која девојка има трепки кои се природно долги и закривени, па затоа апсолутно е неопходно да се најде маскара која од вашите трепки ќе го извлече најдобриот резултат.

Од брендот L’Oreal Paris доаѓа Bambi Eye False Lash маскара која ќе ги исполни сите очекувања и ќе го отвори вашиот поглед – веднаш.

Ќе се заљубите во новата маскара од L’Oreal!

Совршената црна боја, како и закривените трепки со изразен волумен, ќе ве натера да заборавите дека воопшто постојат вештачки трепки и виткачи за трепки. Ако размислувате за овие постапки или редовно користите виткач за трепки и вештачки трепки, ви предлагам да ја пробате оваа маскара – таа навистина може да биде добро решение за вас!

- Реклама -

Широка четка во форма на бадем и интензивна црна формула!

Она што ја прави оваа маскара единствена е четката во форма на бадем, која може да ја опфати секој поединечна трепка. Интензивно црната формула е таква што нема да се создаваат грутки при нанесување, а нејзината формулата рамномерно ќе се расподели низ трепките. Можете да очекувате постојаност и интензивен волумен во текот на целиот ден. Доколку се одлучите за Bambi Eye маскарата, нема да треба да ги надградувате слоевите од маскара, бидејќи само со едно нанесување, трепките ќе станат многу повидливи, но и повеќе издолжени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by L’Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup) on

Познати личности на модната недела во Париз ја носеа Bambi Eye маскарата!

Bambi Eye False Lash маскарата беше хит на Paris Fashion Week, каде шминката за очи беше во центарот на вниманието. За да ги создадат најновите бјути трендови што го привлекоа вниманието на сите, Amber Heard и Doutzen Kroes ја одбраа оваа маскара за да го надополнат својот мејкап изглед на црвениот килим. Како што можете да видите, природниот изглед без вештачки трепки е во мода кај холивудските ѕвезди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by L’Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup) on

Каде може да ја набавите Bambi Eye False Lash маскара?

Маскарата Bambi Eye False Lash е достапна во сите поголеми парфимерии кои во својот асортиман ги имаат производите на брендот L’Oreal.