- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Лускуз на вашите усни! Pure Color Envy Sculpting Lipstick

Вистинската дама изгледа совршено во секој момент и секоја прилика. Без разлика дали станува збор за работна средина, посебен настан или еден обичен ден надвор од дома, таа секогаш внимава како изгледа.

Токму затоа, ако и вие сте љубители на совршениот изглед, ви предлагаме да ги донесете вашите усни до совршенство.

Pure Color Envy Sculpting карминот со потпис на Estée Lauder е совршен избор!

Истакнете ја својата убавина секаде и во секое време. Има одлична текстура и трајност, карактеристика која што ја бараат сите жени.

- Реклама -

Овој кармин има моќ да ги трансформира вашите усни, вашиот изглед и став пред другите луѓе.

Скулптурира!

Повеќестрани пигменти создаваат дефиниција. Усните изгледаат убаво обликувани, извајани, полни.

Хидрира!

Комплексот за навлажнување помага задржување на хидратацијата и нејзино запечатување на усните. Затоа ќе добиете постојано чувство на влажни усни во текот на целиот ден.

Интензивира!

Усни со боја со висок интензитет со едно нанесување.

Супер кремаста текстура, лесно лизга, лесно покрива. Текстурата ја чувствувате меко и мазно, луксузно и удобно до 6 часа во текот на денот.

Карминот е обликуван за да ги прати кривите на усните. Пакувањето се чувствува како луксуз во вашите раце. И со еден клик, карминот е затворен.

Со користење на Pure Color Envy Sculpting Lipstick, го чувствувате луксузот на вашите усни.