- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Модната куќа Chloé го лансира Nomade Jasmin Naturel Intense, парфем формулиран со мирис од 100% природно потекло во нова ода за убавината на светот.

Ве поканува да ве однесе!

Nomade, ветување за волшебно патување… Ве поканува да ве однесе! Можност да се открие живот на друго место… секаде на друго место. За Nomade жената, секое ново бегство е единствена авантура.

Nomade Jasmin Naturel Intense visual

Привлечен парфем со јасмин!

Chloé Nomade Jasmin Naturel Intense е женствен и привлечен парфем за жени со соларен јасмин кој останува на вас преку целиот ден. Волшебно бегство кое инстантно ја вовлекува фантазијата во грандиозен пејзаж, каде пустината се граничи со планините.

Chloé Nomade Jasmin Naturel Intense

- Реклама -

Совршен за сите пригоди!

Парфимерката Caroline Dumur одбра египетски јасмин, набран рачно на изгрејсонце, со цел да го појача овој интензивен парфем за жени. Како што паѓа ноќта, овој цветен парфем со јасмин почнува да зрачи, контрастирајќи со слатки ноти на урма и ноти на круша. На тој начин се открива неговата целосна сила и комплексност. Неговата деликатна сензуалност е засилена со тонови на ванила и кремасто сандалово дрво. Дозата пачули ја усовршува композицијата, внесувајќи му ја на Chloé мирисот неговата блескавост и постојано модерната елеганција совршена за сите пригоди.

Chloé bottle

Новиот Nomade не содржи вештачки бои. Веганскиот парфем е формулиран со 100% мирис од природно потекло.

Chloé perfume

Препознатливото шише!

За новиот Nomade Jasmin Naturel Intense шишенцето повторно е осмислено во нијанси инспирирани од природата. Околу шишето е врзана кафеава плетенка, претставувајќи ги врските кои ги креираме преку нашите патувања. Овој симболичен мотив исто така изгравиран и на стакленото шише на Chloé Nomade мирисот.

Chloé Nomade Jasmin Naturel Intense a bottle Chloé Nomade Jasmin Naturel Intense a bottle and package