- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Mexx ја претстави новата линија на тоалетни води, наречена Simply, освежителни елегантни мириси за неа и за него. Mexx Simply мирисите ја доловуваат блажената сензација на будење во зори, чувство на удобност во вашата кожа, подготвеност поново да го започнете денот.

For Her and For Him

Совршен за секојдневно носење! Mexx Simply тоалетна вода за жени!

Женската овошна и цветна мешавина Simply For Her евоцира нежни сончеви зраци рано наутро и тивки и скапоцени моменти на радост.

Simply For Her Eau de Toilette ingredients

Јасен, мирен и освежувачки мирис со цитрусни ноти!

Освежителните цитрусни ноти на мандарина и бергамот со овошна црна рибизла овозможуваат мирисот да блесне. Сочната круша во комбинација со нежна роза и прекрасниот крин го формираат срцето на овој мирис. Ова е заокружено со нежно сандалово дрво, стимулирачки мошус и ароматичен бензоин. Мирисот се состои од состојки од природно потекло и е вегански.

- Реклама -

Mexx Simply For Her Eau de Toilette a bottle and package

Фокусирајте се на она што е важно! Mexx Simply тоалетна вода за мажи!

Машкиот ароматичен мирис Simply For Him е свеж мирис кој дава чувство на спокојство на широки, отворени простори под ведрото утринско небо. Ослободете се од вишокот и повторно фокусирајте се на она што е важно.

For Him Eau de Toilette ingredients

Елегантен и чист мирис!

Свежите ароматични ноти на нане, јаболко и грејпфрут во комбинација со зачинет ѓумбир, жалфија и гераниум ја формираат срцевата нота на мирисот. Кедревото дрво, пачули и мошусот даваат дрвенесто-земјен потпис. Мирисот е вегански и креиран е од состојки од природно потекло.

Mexx Simply For Him Eau de Toilette a bottle and package