- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Kenzo Parfums го претстави мирисот од Flower by Kenzo колекцијата, кој во парфимериите ќе се појави на 20 годишнината на франшизата. Новото издание е наречено Poppy Bouquet и создадено е од паримерот Alberto Morillas, кој исто така го потпишува оригиналниот Flower парфем.

Бленд од овошни ароми и роза!

Новиот Flower by Kenzo Poppy Bouquet најавен е како вистинска цветна експлозија преплавена со радост и оптимизам. Овошните ароми од nashi крушата се мешаат со цветното срце од роза и гарденија, на пудресто-слатка подлога од бадемово дрво.

Flower by Kenzo Poppy Bouquet ќе биде достапен во 30, 50 и 100 мл, како Eau de Parfum.

- Реклама -