- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Во соработка со Capcom, водечки издавач на видео игри, Davidoff го претстави новото летно дуо – Davidoff Cool Water Street Fighter Champion, кое ги наследува успешните минатогодишни креации Cool Water Aquaman и Cool Water Mera. Со оглед на успехот на минатогодишните мирисни композиции, Davidoff ја продолжи плодната соработка со парфимерот Jerome di Marino, кој ги компонира и потпиша двете нови изданија на брендот.

Двајца Street Fighter херои – Ryu и Chun-Li, се заштитни лица на овогодинешните Cool Water мирисни креации.

Davidoff Cool Water Street Fighter Champion

Cool Water Street Fighter Champion Summer For Him

Машкиот Cool Water Street Fighter Champion Champion Summer For Him е креиран како цитрусно дрвенест мирис кој освежува со нотите на зелена мандарина, зачинета со црн бибер, поставени на карактерните ноти на guaiac дрвото.

davidoff cool water for him ingredients

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Davidoff Parfums (@davidoffparfums)

Cool Water Street Fighter Champion Summer For Her

Женското издание Cool Water Street Fighter Champion Summer For Her е цветно цитрусен мирис, кој исто така започнува со сончева мандарина во комбинација со круша, што му дава кадифенасто и меко изразување на туберозата.

davidoff cool water for her ingredients

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Davidoff Parfums (@davidoffparfums)

Кампања и шишиња!

Визуелната кампања на Street Fighter Champion изданијата ги илустрираше уметничкиот дизајнер и илустратор Clarence Lansang, кој работеше на Street Fighter серијалот.

Овогодишните Cool Water изданија го повторуваат обликот на оригиналните шишиња, а се достапни во количина од 125 мл како Eau de Toilette за машкото издание и 100 мл како Eau de Toilette за женското издание.

davidoff cool water for him bottle davidoff cool water for her bottle