- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Овие денови сигурно се прашувате како да постигнете рамномерен и природен тен на кожата, а истовремено да ја заштитите кожата од сонце? Иновациите на Eucerin Pigment во медицинската козметика дефинитивно многу го олеснуваат животот. Веќе нема потреба да се комбинираат пудри со производи за заштита од сонце за да се покријат неправилностите на лицето, а притоа ефективно да бидете заштитени од штетните сончеви зраци.

Заштитува, намалува и прекрива! Sun Pigment Control Tinted SPF50+ гел-крем!

Новиот Eucerin Sun Pigment Control Tinted гел-крем обезбедува заштита од сонце, а истовремено и рамномерен и природен тен на кожата.

Ефикасно ја заштитува и негува чувствителната кожа и не остава масни траги на кожата. Достапен е во две нијанси (светла и потемна). Со него се постигнува највисока заштита од сонце со Advanced Spectral Technology од Eucerin.

Производот не е масен, не е леплив и не остава бели траги, а се апсорбира во кожата за неколку секунди. Гел-кремот е перфектно решение за сите кои што не ги сакаат стандардните креми за заштита од сонце.

Eucerin Sun Pigment Control Tinted SPF50+

- Реклама -

Посјајна, помазна и без пигментни дамки! Anti-Pigment Skin Perfecting серум!

За да ви помогне целосно да се ослободите од пигментите дамки, отсега тука е Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting серумот, кој содржи тијамидол за намалување на дамките и спречување на нивното повторно појавување.

Серумот се нанесува секојдневно, наутро и навечер, на чиста и добро измиена кожа, а првите видливи резултати ќе ги забележите уште по првите две недели од користењето.

Серумот на Eucerin ќе ја направи вашата кожа посјајна, помазна и ќе ги покрие и отстрани дамките. Ќе забележите дека текстурата на кожата се воедначува, а пигментните дамки целосно ќе исчезнат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eucerin North Macedonia (@eucerinnmk)

Два производи за спокојно лето!

Комбинацијата од овие два производи на Eucerin ќе ви помогне да бидете спокојни во текот на летото, без грижи за изгледот и здравјето на вашата кожа. Линијата Sun Pigment Control ќе ве заштити од штетните сончеви зраци. Новиот Anti-Pigment серум со тијамидол ќе ја израмни вашата кожа и ќе ѝ го даде сјајот кој толку го посакувате.

Eucerin Sun Pigment Control Tinted SPF50+ Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting Serum

Уживајте во благодетите од сонцето!

Сончевите денови отсега ќе ги има се почесто, а тоа значи дека навреме треба да обезбедите квалитетна заштита за кожата, посебно оние кои се склони кон хиперпигментни промени на кожата. Со тоа се одложува фотостареењето на кожата и се овозможува да уживате во благодетите од сонцето!