- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Повеќе незабележлива покривност, повеќе природна убавина! Од лабораторијата на Estee Lauder при создавањето на Double Wear Sheer пудрата се водеа од барањата на повеќето жени за незабележлива покривност и природна убавина. Кога се развиваше формулата за оваа течна пудра, во предвид беа земени некои од клучните придобивки што се бараат од една пудра, а тоа вклучува – 12 часовно носење, контрола на прекумерниот сјај на лицето, лесна пудра за да заборавете дека ја носите на лицето и заштита од штетната сина светлина!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Estée Lauder (@esteelauder)

Создадена со единствена технологија!

Estee Lauder Double Wear Sheer е лесна мат течна пудра, со свежо чувство за долготрајна, целодневна употреба креирана со единствена технологија. Иновативноста се огледува во природниот мат финиш кој изгледа и се чувствува како вашата вистинска кожа, затоа ќе можете да изгледате беспрекорно дури и со незабележлива покривност.

Estee Lauder Double Wear Sheer Long-Wear Foundation SPF20

Double Wear Sheer colour

- Реклама -

Здрава, природна и автентична кожа на лицето!

Со Double Wear Sheer течната пудра кожата изгледа здраво, природно и автентично. Видно е подобрен визуелниот изглед со нежен мат дифузен финиш. Незабележливата формула со доволно покривање ја покажува вашата природна убавина. Го изедначува тонот и ја измазнува површината на кожата, оставајќи зад себе вистинската природна нијанса. Течната пудра е лесна и удобна, ќе заборавете дека ја носите. Отпорна е на пот и влажност, додека факторот за заштита – СПФ 20 ги спречува првите знаци на стареење. Придобивките од оваа пудра се во тоа што ја штити кожата од УВ зраци и нечистотии со помош на антиоксиданти и витамин Е.

Women apply Estee Lauder foundation

Estee Lauder Double Wear Sheer Long-Wear Foundation SPF20

Лесно се нанесува!

Толку лесно се нанесува, што тоа можете да го направите со врвовите на прстите, нема потреба од искуство. Не остава траги и нема масленост. Хијалуронската киселина обезбедува долготрајна хидратација и ги измазнува фините линии на лицето. Комплексот од црвено овошје содржи природни состојки од лубеница, семки од личи и јаболка за моментална хидратација и измазнување на кожата.

Користете ја за покривање на одредени проблематични места како флеки или по целото лице. Лесната хидратантна текстура дава свежо и лесно чувство на кожата, со траење од 24 часа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Estée Lauder (@esteelauder)