- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Парфем кој ќе ви даде чувство на самодоверба!

Omnia Crystalline од Bvlgari е елегантен и софистициран женски мирис кој првпат беше претставен во 2005 година. Креатор на парфемот е Alberto Morillas, а инспирацијата ја добил од совршеноста на кристалот. Тоа е секојдневен мирис кој е совршен придружник во текот на целиот ден. Без разлика на вашите дневни обврски овој парфем ќе ви даде чувство на самодоверба.

Мирисна композиција која зрачи со оригинален и свеж мирис!

Нежен како допир од цветните латици, во високите ноти на мирисот доминира прозрачниот бамбус и егзотичното азиско овошје наши, правејќи мирисна композиција која зрачи со оригинален и свеж мирис со нежни акорди на јаболко и круша. Во срцето на мирисот е расцветан нежен и женствен лотос. Во основата доминираат елегантни дрвенести ноти.

Bvlgari Omnia Crystalline е прекрасна мирисна комбинација која е женствена и примамлива. Нанесете го наутро за целодневно зголемување на довербата.

- Реклама -