- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Нека бидат вашите усни во тренд со боите на Max Factor Lipfinity – најпродаваните долготрајни кармини од Max Factor сега достапни во повеќе од 40 гламурозни нијанси кои нудат трајност до 24 часа со свежи бои благодарение на формулата во 2 чекори и иновативниот апликатор.

Кармин – Херој кој креира ултра мазен и гламурозен изглед!

Жените велат дека се уште ја немаат пронајдено вистинската нијанса, а уште повеќе дека кармините кои ги користат не им траат доволно долго.

Max Factor Lipfinity ви нуди помош!

Од софистицирано корални до богато црвени нијанси, од месо боја па се до бронзено кафени – гламурозна палета од бои кои даваат слобода да креирате различни долготрајни изгледи инспирирани од најновите мејкап трендови.

Посветли, посјајни, поизразени… Нежни и пастелни тонови на повеќе од 40 нијанси кои се дел од палетата на Lipfinity ви даваат можност за избор да создадете своја гламурозна изјава.

- Реклама -

Lipfinity навистина дава мазна перфекција, создава природна длабочина на усните, ги прави меки, кремасти и им дава неверојатна моќ.

За разлика од други долготрајни кармини кои ги сушат усните, Max Factor Lipfinity овозможува долготрајна боја која ја чувствувате нежно во текот на целиот ден, но бојата сепак е сјајна. Тенката, неколку слојна боја ја максимизира долготрајноста на карминот.

Како делува формулата?

Lipfinity има интелигентна формула која содржи силикон во сјајот кој доаѓа како втор дел од карминот, на тој начин се осигурува  разнесувањето на пигментите рамномерно. Јадете и пијте слободно и потоа не е потребно повторно да го нанесувате вашиот кармин!