- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Природна шминка со нагласени усни!

Холивудските актерки оваа година се одлучија за поприродна шминка на црвениот килим на доделувањето на оскарите. Годинешниот мејкап тренд што преовладуваше на доделувањето на наградите, се отсликуваше преку нагласени усни и лесна, природна основа на шминката. Можеше да се забележи мејкап трендот, каде лицата им беа врамени со природни контури, бронзер и руменило. Номинираните Margot Robbie, Lucy Boynton и манекенката Lily Aldridge ги нагласија усните со црвен кармин. На очите преовладуваа претежно земјени тонови.

Ви носам избор од најубавите мејкап изгледи од годинешните доделувања на наградите Оскар.

Lucy Boynton

Lucy Boynton

Caitríona Balfe

Caitríona Balfe

Lily Aldridge

Lily Aldridge

Natalie Portman

Natalie Portman

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Salma Hayek

Salma Hayek

Gal Gadot

Gal Gadot

Margot Robbie

Margot Robbie

Zazie Beetz

Zazie Beetz

Saoirse Ronan

Saoirse Ronan
- Реклама -