- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Max Factor има дијагностички и персонализиран пристап кон шминката, креира алатки кои ќе ги подобрат индивидуалните карактеристики на секоја жена. Сега може да постигнете природен изглед на веѓите со целосна доверба благодарение на Brow Shaper и Brow Contouring Kit од Max Factor.

Обликувањето и дефинирањето е многу лесно со двојниот молив и четка Brow Shaper, додека пополнувањето и highlighting-от е едноставен со четирите нијанси од Brow Contouring Kit. Комплетна трансформација на секој изглед на целото лице со дефинирани веѓи од Max Factor.

Се е во деталите! Brow Shaper

Brow Shaper е двоен молив за веѓи кој нуди перфектен баланс од градлива боја и дефиниција. Ултра тенкиот апликатор овозможува прецизно нанесување, како и обликување на веѓите со висока дефиниција, додека крајот на четката ја меша бојата професионално за природен изглед. Достапен е во три мат нијанси кои нудат мазно и рамномерно обојување.

Се е во деталите! Brow Contouring Kit

Brow Contouring Kit нуди палета од четири нијанси од потемна до најсветла, дизајнирани да креираат дефиниција и да додадат длабочина на секој изглед на веѓите. Со формула која овозможува мазна, еднаква боја и прекрасен мат финиш, трите потемни нијанси од Brow Contouring Kit може да се користат за дефинирање на веѓите, додека раскошната посветла нијанса може да се користи за нагласување на делот под веѓите и на внатрешните агли на очите. Со мешање и комбинирање на нијансите, можете да креирате изглед на подигнати веѓи дизајнирајќи високо дефинирани перфектни трепки.

- Реклама -