- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Конечно дојде тој ден! Не мораш повеќе со криење да ја користиш шминката на твојата мајка и постара сестра, време е да го оформиш твојот козметички несесер. Ако си неискусна во шминкањето, ти предлагам да почнеш од маскара. Маскарата е идеален производ за почетници во шминкањето, бидејќи со неа не можеш многу да згрешиш, а разликата помеѓу трепки со маскара и без е навистина драстична. Кога ќе одиш до најблиската парфимерија да избереш маскара, таму ќе се сретнеш со голем избор на разновидни маскари од кои многу е тешко да ја избереш вистинската. За тебе откривам кои особини мора да ги има твојата прва маскара!

# 1 Маскара која лесно се нанесува и лесно се отстранува!

На почетокот на твојата мејкап кариера, сигурно безброј пати ги гледаш упатствата на YouTube, во твоите обиди да нанесеш мејкап производи исто како ѕвездите на Instagram. Затоа ќе ти треба маскара која лесно се нанесува, а уште полесно се отстранува. Ти ја препорачувам ScandalEyes Reloaded маскарата која доаѓа од брендот Rimmel London. Лесно се нанесува и не остава грутки, но уште полесно се отстранува со топла вода, без да остава траги.

# 2 Природен изглед на трепките!

Бидејќи почнуваш да користиш маскара, важно е твоите трепки да изгледаат полно, но сепак природно. И затоа, ScandalEyes Reloaded е идеална маскара. Таа ќе им даде волумен на твоите трепки, но во исто време ќе го задржи природниот изглед. Ова особено е важно за твојот секојдневен изглед, бидејќи ефектот на вештачки трепки во никој случај не е погоден за училиште или дневно излегување со пријатели.

- Реклама -

# 3 Постојаност во текот на целиот ден!

Апсолутно е неопходно маскарата да биде постојана-издржлива. Ако си девојка активна од раните утрински часови – обврски на училиште или предавања, неизбежното пиење кафе со пријателките, тренинг, разни секции, а за сето тоа време се возиш со градски автобус или пешачиш, твојата маскара мора сето тоа да го издржи. ScandalEyes Reloaded е доволно постојана до 24 часа, за сето тоа да го преброди со вас и е совршена за секојдневна употреба.

# 4 Потенцирање на очите!

Црната маскара е вистински класик, сепак е важно да имате алтернатива. ScandalEyes Reloaded покрај класична Black доаѓа и во Extreme Black боја, која ќе го освежи вашиот изглед и уште повеќе ќе ја потенцира бојата на очите.

Сега кога знаеш како да ја избереш твојата прва маскара, време е да ја набавиш. Можеш веднаш да ја нарачаш ScandalEyes Reloaded маскарата на овој линк или да ја пронајдеш во најблиската парфимерија. Кога ќе ја пробаш, сподели ги впечатоците во коментари!

 

Нарачај ја Rimmel ScandalEyes Reloaded маскарата