- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

За сите љубители на лето, сонце и забава до наутро, водечкиот италијански бренд за шминка – Kiko Milano претстави нова колекција која ќе ви помогне да го постигнете најоригиналниот и највпечатлив изглед досега. Ова лето подари си луксузен изглед со Festival Glow на Kiko Milano, бидејќи повеќе сјај е вистински избор за ова лето!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KIKO Milano Official (@kikomilano)

Чувствувајте се како суперѕвезда со колекцијата Festival Glow која се состои од високо пигментирани, водоотпорни, долготрајни формули кои содржат висок степен на СПФ заштита за да уживате во летото непречено и безбедно!

Земјените тонови се проткаени со златни тонови кои ќе и дадат на вашата кожа ефект на исончан тен и свеж сјај. Тиркизните и златни пакувања зрачат со винтиџ хипи шарм како одличен додаток на вашиот летен стил.

- Реклама -

Заштита!

Бидејќи цел ден ќе го поминете на сонце, започнете со нега на кожата и задолжителна СПФ заштита. Perfecting Face Fluid SPF 50 UVA ќе ја обезбеди потребната заштита и ќе создаде совршена основа за течната пудра.

Festival Glow Perfecting Face Fluid Spf 50

Основа!

За посакуваниот природен изглед, изберете ја течната пудра Instamoisture Foundation SPF 25, која ја на лицето и дава рамномерен сјаен тен, камуфлирање на флеките и измазнување на кожата со совршен оптички ефект, како фотографски филтер. Потоа, нанесете компактна пудра со мат финиш Powder Foundation SPF 50 чија формула збогатена со лаванда ја негува вашата кожа и обезбедува добра покривна моќ.

Kiko Milano Festival Glow Powder Foundation Spf 50

За контура на лицето нанесете од руменилото 3D Blush со лесни потези на образите. Со бронзерот Baked Bronzer благо нагласете го носот, образите и слепоочниците, а потоа нанесете од течениот хајлајтер Golden Star Cushion Highlighter на деловите од лицето што сакате да ги истакнете.

Kiko Milano Festival Glow 3d BlushKiko Milano Festival Glow Golden Star Cushion Highlighter

Очи!

Поиграјте со нијансите со металик финиш од палетата со сенки за очи Back On Stage Eyeshadow Palette. За рокенрол атмосфера, истакнете ги очите со моливот Long Lasting Eyeliner & Kajal кој трае до 10 часа или со водоотпорниот ајлајнер Waterproof Eye Marker чиј прецизен врв ви овозможува да креирате фини линии. Заокружете го изгледот со Volume & Care долготрајната маскара за волумен на трепките.

Kiko Milano Festival Glow Back On Stage Eyeshadow Palette Kiko Milano Festival Glow Volume Care Mascara

За трајност на шминката, пробајте го Keep Shining Make Up Fixer, хидратантен спреј за фиксирање со блескав ефект.

Усни!

За сочни усни, изберете Make Me Queen, хидратантен кармин со хијалуронска киселина, а потоа нанесете го Precious Lipgloss сјајот со златни честички за дополнителна доза на гламур.

Festival Glow Make Me Queen Lipstick Kiko Milano Festival Glow Precious Lip Gloss

Конечен допир!

Сигурно вашиот омилен музички бенд ќе го поздравите со кренати раце во воздух, па искористете ја можноста да изберете живописна боја која ќе се истакне во толпата. Заокружете го вашиот мејкап изглед со Nail Lacquer лакот за нокти со сјаен финиш и високо пигментирана формула.

Kiko Milano Festival Glow Nail Lacquer

Само во East Gate Mall или онлајн!

Производите од новата колекција можете да ги најдете во продавницата на Kiko Milano во East Gate Mall во Скопје. Комплетната палета е достапна и во онлајн продавницата на Fashion Group.

Festival Glow visual