- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Нормална кожа е далеку најпосакуван тип на кожа за нега и шминка, но во реалноста многу малку жени може да се пофалат со идеална рамнотежа. Многу почесто е сценариото во кое припаѓаме на некој друг, повеќе комплексен тип на кожа, што од нас бара посебни рутини за убавина. Тоа можеби е комбинирана кожа, мрсна или сува, а често зборуваме и за чувствителна кожа, но и за зрела, како типови на кожа на кои треба да ги прилагодуваме бјути производите за да бидеме задоволни со состојбата и изгледот.

Добрата нега дефинитивно е предуслов за добра шминка, па за да постигнеме секој производ совршено да одговара на лицето, прво откријте која препаративна козметика најдобро одговара на вашата кожа и ја чува нахранета и хидрирана. После тоа, време е да изберете подлога-прајмер, што речиси е половина успешна работа кај секој мејкап изглед и со течната пудра, коректорот е неизбежен мејкап производ.

За секој тип на кожа, пронајдете го вашиот идеален коректор!

Со коректорот ќе ги испеглате сите оние мали несовршености кои остануваат видливи по нанесувањето на течната пудра и во зависност од вашиот тип на кожа, треба да изберете коректор. Сувата кожа, како и зрелата кожа најмногу ќе и одговара навлажнувачки коректор и коректор со серум, за комбинирана и мрсна кожа треба да се избегнува формула со масло, но ако ве мачат акни, црвенило и други појави на лицето, ќе ви претставам неколку одлични камуфлажни коректори кои покриваат сè. За секој тип на кожа, пронајдете го вашиот идеален коректор подолу.

За сува кожа!

Aura Correct Me korektor
Aura Correct Me korektor
Maybelline Instant Age Rewind Concealer
Maybelline Instant Age Rewind Concealer
Bourjois Healthy Mix Concealer
Bourjois Healthy Mix Concealer
Catrice Liquid Camouflage – High Coverage Concealer
Catrice Liquid Camouflage – High Coverage Concealer

За зрела кожа!

Max Factor – Radiant Lift Concealer
Max Factor – Radiant Lift Concealer
Clinique Line Smoothing Concealer
Clinique Line Smoothing Concealer
Bobbi Brown Intensive Skin Serum Concealer
Bobbi Brown Intensive Skin Serum Concealer
Estée Lauder Perfectionist Youth Infusing Brightening Serum + Concealer
Estée Lauder Perfectionist Youth Infusing Brightening Serum + Concealer

За комбинирана кожа!

MAC Pro Longwear Concealer
MAC Pro Longwear Concealer

За кожа со изразени несовршености!

Lancome Teint Idole Ultra Wear Camouflage Concealer
Lancome Teint Idole Ultra Wear Camouflage Concealer
- Реклама -