Есента секогаш значи новитети што ни ги носат брендовите за убавина, а зборувајќи за новитети, нови кармини во козметичкиот несесер никогаш доволно. За тоа се свесни во козметичкиот бренд MAC и оваа есен ја разубавија во свој стил – доаѓа нова колекција на MAC кармини под името „Love Me Lipstick“.

MAC Love Me Lipstick – хидратација со лесна, сатенска завршница!

Колекцијата носи 22 нови нијанси и ќе биде достапна на продажното место во Skopje City Mall. Се работи за колекција на кармини во која сите ќе се вљубат на прв поглед. Одлична вест е дека колекцијата на кармини нема да ја засакате само поради прекрасните нијанси, туку и заради формулата што содржи масло од арган, а истовремено обезбедува хидратација и остава интензивен траг на усните со лесна, сатенска завршница.

Од MAC изјавуваат!

Можеби секогаш не можеме да сметаме дека љубовта ќе ни биде возвратена, но верувајте на „Love Me“ кармините, тие секогаш ќе ја возвратат љубовта!