- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Musc Invisible e новиот, неодолив мирис на брендот Juliette has a Gun.

Зборови на креаторот на парфемот Romano Ricci!

„После Vanilla Vibes, се пронајдов себеси соочувајќи се со уште еден гигант во парфимеријата: Мошусот.

Нежна, топла и пријатна композиција, со допир на цвет од памук и јасмин. Иако оваа комбинација делува дека треба да биде замаглена и во позадина, токму овде лежи трикот.

Не е особено софистициран или инвентивен, но мириса толку генерично, што сметам дека не може некој да не го сака. Совршен антидот на богати и екстравагантни мириси? Можеби… зошто да не… вие кажете ми!

- Реклама -

На крајот, јас би го опишал како симпатична, сензуална креација, која потсетува на мирисот на чиста кожа“ – Romano Ricci

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juliette has a gun (@juliettehasagun) on

Мирис што потсетува на нешто добро, лесно и оптимистично!

Удобен и едноставен како твојот омилен пар стари фармерки… соодветен за на работа, како и за кежуал состанок.

Musc Invisible потсетува на нешто добро, лесно, оптимистично и истовремено прекрасно кревко.

Волшебен и носталгичен коктел од пријатни ноти, поставен на свиленкаста основа на кремаст мошус.

Совршен спој на тело и душа!

Пробајте, носете го и затоа што ќе бидете од првите што ќе го помирисаат, не двоумете се да ги споделите со нас вашите чувства на социјалните мрежи: @juliettehasagun#muscinvisible

Мистериозно шишенце и кампања!

Сместен во шишенце кое асоцира на мистериозна вода, исто како лицето позади кампањата. Графичко, сребрено сино шишенце, кое најавува она за што Musk Invisible е наменет. Дискрецијата и едноставноста се апсолутните знаци на елеганцијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juliette has a gun (@juliettehasagun) on