- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

За време на летните денови не размислуваме за тешки мејкап производи, бидејќи посакуваме полесно чувство на лицето, затоа пудрите за лице што даваат чувство на маска дефинитивно не се добар избор. Динамичниот начин на живот и недостатокот на сон често остава траги на вашето лице, па посегнувате по пудра што ќе го измазни лицето и ќе ги покрие сите недостатоци. Сепак, во летните денови тешките пудри подобро оставете ги на страна, а добра алтернатива за нив е BB кремот или коректорот. По нанесување на навлажнувачки крем со заштитен фактор, наместо пудра нанесете само коректор.

Коректор прилагоден за летна рутина!

Многу често коректорот се прикажува како „мал волшебник“ во козметичкиот несесер и тој навистина може да направи чуда во ситуации кога сакате да ги покриете „критичните“ делови на лицето или темните кругови под очите кои на многу жени им се вечен непријател. Како и со другите мејкап производи и коректорот треба да се прилагоди на летната рутина и да ги изберете оние кои нема да се топат на високите температури, со што би го избегнале несаканиот „cakey“ ефект кој секогаш треба да го избегнувате.

Не заборавајте на „внатрешната“ грижа!

Покрај изборот на вистинскиот коректор за покривање на недостатоците и темните кругови, не заборавајте на „внатрешната“ грижа со која барем делумно може да се спречи појавата на истите. Потребно е да се испијат најмалку осум чаши вода на ден, а секое утро добра идејата е да го измиете лицето со ладна вода за да се освежите и се разбира да нанесете крема околу очите. После тоа, ќе бидете подготвени за коректор, а за вас издвоив некои одлични што ќе ви бидат голем сојузник во летните денови!

- Реклама -

Lancôme Maquicomplet Complete Coverage Concealer

Lancôme Maquicomplet Complete Coverage Concealer

YSL Touche Éclat High Cover Concealer

YSL Touche Éclat High Cover Concealer

Bobbi Brown Face Make-Up Concealer

Bobbi Brown Face Make-Up Concealer

MAC Studio Finish Concealer

MAC Studio Finish Concealer

Maybelline Age Rewind Concealer

Maybelline Age Rewind Concealer

Bourjois Radiance Reveal Concealer

Bourjois Radiance Reveal Concealer

Max Factor Radiant Lift Concealer

Max Factor Radiant Lift Concealer