- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Имам големи Ruby вести за вас! Пристигнаа MAC Ruby’s Crew кармините!

Постојат црвени кармини, а потоа постои само MAC Ruby Woo, веројатно најпопуларниот и најпознатиот црвен кармин, кој веќе 22 години ужива култен статус во светот на убавината.

Не може да ја осетите моќта на црвениот кармин се додека не ја пробате Ruby Woo нијансата!

Верувам дека ниедна жена ја нема осетено моќта на црвениот кармин се додека не ја проба Ruby Woo нијансата од MAC. Светски познатиот кармин повторно ја донесе најбезвременската нијанса на кармин со нејзиниот универзално ласкав белег на сино-црвена боја. Денес е познато дека во светот на секоја минута се продаваат дури седум пакувања од овој класичен кармин, а меѓу најголемите обожавателки е музичката икона Rihanna, која низ годините верно ја носеше легендарната нијанса MAC Ruby Woo и без сомнение дополнително помогна за феноменот на овој кармин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M·A·C Cosmetics (@maccosmetics)

Црвена боја во формула што најмногу ви одговара!

Овој кармин можете да го носете со класичниот мат финиш или на вашите усни нанесете од бојата што ја посакувате, иконската живописна сино-црвена нијанса со формула што најмногу ви одговара со новите MAC Ruby’s Crew кармини.

- Реклама -

MAC Crew

Нови Mac Ruby Woo производи!

Ентузијастите ширум светот се воодушевени од веста дека MAC ја прошири својата Ruby Woo палета, а информациите што доаѓаат не се однесуваат само на дополнителните производи кои сега сочинуваат цела Ruby Woo линија, туку и во однос на различните текстури на самите формули и ефектите врз усните.

Mac Ruby’s Crew

Mac Ruby’s Crew

Светски познатиот црвен кармин сега доаѓа во 4 нови омилени формули! Со MAC Ruby’s Crew ќе ја добиете иконската боја што ја посакувате, смела и универзално додворувачка нијанса во текстура што најмногу ви одговара.

Смелата црвена нијанса со син подтон сега доаѓа во дури 4 различни формули, од кои 3 се сосема нови за да ги задоволи барањата на фановите. Ја посакувате Ruby Woo… време е да се запознаете со нејзината целосно нова MAC Ruby’s Crew екипа од најдобрата лига!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M·A·C Cosmetics (@maccosmetics)

Retro Matte Lipstick, нијанса Ruby Woo

Retro Matte Lipstick Ruby Woo

Powder Kiss Lipstick, нијанса Ruby New

Powder Kiss Lipstick Ruby New

Powder Kiss Liquid Lipcolour, нијанса Ruby Boo

Powder Kiss Liquid Lipcolour Ruby Boo

Retro Matte Liquid Lipcolour, нијанса Ruby Phew!

Retro Matte Liquid Lipcolour Ruby Phew!