- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Vichy Neovadiol – нега на кожа во менопауза!

Со првите знаци на менопауза кои најпрво се забележуваат на кожата, секоја година се соочуваат околу 25 милиони жени. Но, од самиот почеток на менопаузата, како и појавата на видливите знаци на стареење на многу жени тешко им паѓа да се отворат за разговор за менопаузата и се што носи со себе. Затоа, Vichy ги охрабрува жените своите години гордо да ги носат и отворено да зборуваат за своите проблеми, да се чувствуваат сигурно во аптеките каде што доаѓаат по совети и производи за нега.

nega na koza vo menopauza

Влегувањето во менопауза не значи дека треба да „стиснете пауза“, напротив време е да го прифатите животот со динамичен дух. Менопаузата означува нова фаза во животот на жената, во која се јавува нова перцепција за нејзиното тело и женственост. Тоа е почеток на нов живот во годините кога жените сè уште пукаат од енергија.

Кога зборуваме за промени во менопаузата, на надворешниот свет можеби највидливата промена е онаа на кожата која забрзано старее. Недостатокот на естроген доведува до намалено задржување на водата, намалена еластичност и зголемена чувствителност. Кожата станува сува, поткожното масно ткиво се спушта кон долниот дел на вилицата, а мускулите на лицето се опуштаат. Синтезата на колаген, еластин и хијалуронска киселина е забавена. Последиците се видливи: кожата е сува, потенка, го губи тонусот и цврстината, а брчките стануваат поизразени, додека присуството на старечки дамки се зголемува.

- Реклама -

nega vo menopauza

Neovadiol иновативна нега!

Vichy по две децении проучување на промените на кожата заедно со гинеколози и дерматолози ја претстави новата Neovadiol нега за кожа во перименопауза и постменопауза со нови производи:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vichy Makedonija (@vichymakedonija)

Neovadiol дневна нега за густина и полност на кожата во перименопауза!

Лесен крем кој помага да се компензира влијанието на перименопаузата врз кожата и да се подобри нејзиниот изглед. Содржи anti-age состојки: Proxylane, екстракт од семе од пченка и хијалуронска киселина. Кожата е погуста и помазна, контурите на лицето се преобликуваат, а цврстината и еластичноста се подобруваат. Доаѓа во две варијанти – за нормална до мешовита и за сува кожа.

Vichy Neovadiol redensifying lifting day cream

Neovadiol ноќна нега за густина и обновување на кожата во перименопауза!

Лесна освежувачка ноќна нега со моментален ефект на ладење, ја освежува кожата за 2,7 C, а со помош на состојките против стареење: Proxylane, екстракт од семе од пченка делува против губење на густината и ги обликува контурите на лицето. Ги намалува видливите промени на кожата предизвикани од хормоните! Хијалуронската киселина ја враќа густината и сјајот на кожата и ја подобрува нејзината еластичност.

Vichy Neovadiol redensifying revitalizing night cream

Neovadiol дневна нега за густина и полност на кожата во перименопауза – за сува кожа!

Лесен крем кој помага да се компензира влијанието на перименопаузата врз кожата и да се подобри нејзиниот изглед. Содржи anti-age состојки: Proxylane, екстракт од семе од пченка и хијалуронска киселина. Кожата е погуста и помазна, контурите на лицето се преобликуваат, а цврстината и еластичноста се подобруваат.

Vichy Neovadiol redensifying lifting day

Neovadiol хранлива дневна нега против опуштена кожа во постменопауза!

Хранлив крем кој помага да се компензира влијанието на менопаузата врз изгледот на кожата. Наменет за многу сува, зрела кожа, а состојките како што се: Proxylane, екстракт од семе од пченка и хранливи омега 3, 6 и 9 киселини се ефикасни во нивното дејство против брчки, го компензираат губењето на липидите и ја зацврстуваат кожата.

Vichy Neovadiol replenishing anti sagginess day cream

Neovadiol хранлива ноќна нега за цврстина на кожата во постменопауза!

Богата, смирувачка ноќна нега која го намалува влијанието на менопаузата врз кожата. Состојките против стареење: Proxylane и комбинацијата од екстракт од семе од пченка и хранливи омега 3, 6 и 9 масни киселини го компензира губењето на липидите, го измазнува и го враќа чувството на удобност на кожата.

Vichy Neovadiol replenishing firming night cream

Vichy ја насочи својата стручност кон развојот на линијата Neovadiol!

Жените своите страсти и соништа не мора да ги „ставаат на пауза“ само затоа што влегле во менопауза. За да им ги олесни промените, Vichy ја насочи својата стручност кон развојот на линијата Neovadiol – експертски производи за нега на кожа во секоја фаза од менопаузата.

nega vo menopauza