- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

На изненадувањата никогаш крај! MAC Cosmetics пристигнува во FABUspot East Gate!

За љубителите на MAC козметиката уште едно изненадување. Отсега, овој бренд може да се најде во склоп на парфимеријата FABUspot во трговскиот центар East Gate во Скопје.

FABUspot East Gate

MAC доаѓа во East Gate – најголемиот трговски центар кај нас!

MAC е оригинален и модерен бренд чија креативност, квалитет и уметност го направи водечки мејкап бренд на глобално ниво. Застапен во повеќе од 120 земји во светот, сега доаѓа и во најголемиот трговски центар кај нас. Тој ја слави различноста и индивидуалноста, a наменет e за сите возрасти, раси и полови. Пристапот уште од самиот почеток е шик и урбан. Во разноликиот асортиман може да пронајдете голем избор на мејкап производи за сите типови и нијанси на кожа, односно широка палета на производи за очи, усни и лице. Во една година, MAC може да пласира и до 50 нови колекции, што значи дека секој месец може да очекувате новитети или лимитирани колекции.

Професионални мејкап артисти со вас ќе ги споделат сите трендови!

На сите MAC продажни места, професионални мејкап артисти со вас ќе ги споделат сите трендови и новитети во светот на шминката.

- Реклама -

Празничниот календар! Box Of Tricks

Оваа сезона, на продажните места на MAC пристигна „Box Of Tricks”, празничниот адвентски календар! „Box Of Tricks” навистина е полн со трикови и изненадувања со дури 24 вратички со 24 поклони. Се работи за календар кој содржи големи и мали MAC производи на кои не можете да одолеете. Календарот е достапен во продажните места на MAC во Скопје.

MAC advent calendar 2021

MAC advent calendar 2021

Се гледаме во FABUspot за да добиете подарок кармин!

По повод отворањето на MAC Corner во парфимеријата FABUspot во East Gate трговскиот центар, првите 100 купувачи кои ќе направат сметка над 2.000 денари, ќе добијат подарок кармин во вашите омилени нијанси Velvet Teddy, Mehr, Ruby Woo или Honeylove!

karmin

karmini