- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Достапен од Септември 2018 година, Daring Woman е нов парфем на брендот Bruno Banani, кој ги повикува жените да бидат самоуверени, секси, каприциозни и разиграни, во согласност со постојаната парфемска тема на брендот Bruno Banani.

Time Release Technology – благодарение на топлината на телото мирисот ќе трае подолго!

Daring Woman е цветно-овошен мирис на дрвенесто-мошусна база. Според најавите од Bruno Banani , мирисната композиција содржи т.н. Time Release Technology која овозможува мирисот да трае подолго и со тек на време благодарение на топлината на телото мирисот повторно се активира.

Daring Woman – ги повикува жените да бидат самоуверени, секси, каприциозни и разиграни!

Бергамот и праска на врвот од мирисната композиција водат кон букет од рози и цвет од портокал, врз база на мошус и сандалово дрво.

Bruno Banani Daring Woman ќе биде достапна во 20, 30 и 50 мл, како Eau de Toilette и Deo Natural Spray 75мл и лосиони за тело од 150 мл.

- Реклама -