- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Ако сте заљубени во цитрусни мириси, тогаш не смеете да ја прескокнете мирисната колекција на брендот Perris Monte Carlo. Цитрусните скапоцени камења од колекцијата се меѓу најубавите мириси од овој тип на пазарот. Колекцијата беше лансирана во 2018 година и вклучуваше три мириси – Bergamotto di Calabria, Cedro di Diamante и Mandarino di Sicilia, а потоа во 2019 година беше претставен мирисот Arancia di Sicilia.

Perris Monte Carlo Italy Collection

Mandarino di Sicilia е еден од најубавите цитрусни мириси со кој дебитираше креативниот директор на брендот Perris Monte Carlo, Gian Luca Perris, како парфимер кој го потпиша најновиот мирис на колекцијата – Neroli Mediterraneo.

Perris Monte Carlo Neroli Mediterraneo

Прошетка по сончевиот италијански брег!

Колекцијата е посебна линија на мириси замислена како почит на прекрасната Италија, нејзиното сонце, светлината на нејзиното небо и море, но пред сè тоа е збир на цитрусни есенции кои со аура ја обвиткуваат недопрената среќа.

- Реклама -

Модерна визија која ја открива свежината на нероли!

Нероли е есенцијално масло кое се добива од цветот на горчлив портокал. По потекло од Далечниот Исток, овој портокал сега широко се одгледува во медитеранските области. Цветовите се берат рачно од крајот на април до почетокот на мај. Неролито се екстрахира со парна дестилација на цветните пупки на горчливиот портокал. Неролиното масло е многу вредно, 1000 килограми свежо цвеќе даваат 1,5 килограм етерично масло.

Есенцијата од нероли, избрана за Neroli Mediterraneo доаѓа од сончевите брегови на Reggio Calabria. Овој квалитет се карактеризира со ноти кои ја доловуваат нивната малку горчлива свежина, со цветни и ароматични аспекти.

Neroli Mediterraneo a bottle

Neroli Mediterraneo Eau de Parfum

Бакнуван од сонцето, гален од ветрот, хранет од земјата, натопен од морето!

Neroli Mediterraneo е мирис кој веднаш го открива раскошниот цитрусен и цветен карактер на неролито, кој доаѓа од сончевите брегови на Калабрија, уште поблескав благодарение на богатата мешавина на цитрусни овошја: сицилијански горчлив портокал, сицилијанска мандарина и калабриски бергамот.

Perris Neroli Mediterraneo

Заљубите се во неговата свежина…

Неговата свежина открива изненадувачки нијанси во срцето, од сончеви и цветни ноти на цвет од портокал и петитгран до блескав акорд составен од ѓумбир и Тимур бибер, до најмистериозните ноти на здравец. Основата на мирисот станува мека и елегантна благодарение на нотите на кедар, ирис и мошус.

Perris Neroli Mediterraneo

Златни орнаменти на шишето!

Најновата креација Neroli Mediterraneo, пристигнува во истиот дизајн, во проѕирно шише, украсено со прекрасни златни орнаменти кои се издвојуваат по својата убавина.

Мирисот е достапен во количина од 50 и 100 мл, како Eau de Parfum.

Perris Monte Carlo