- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Свеж и женствен истовремено! Daisy

Daisy е цветно-дрвенест мирис, свеж и женствен истовремено. Посветен е на софистицираните, заводливите и жените кои сјаат, но кои истовремено се истакнуваат со својата едноставност.

Неговото срце бие во флорален ритам!

Шармантниот мирис Daisy милува со овошните ноти од јагода, интензивната зелена арома на листот од љубичица и зачинетиот црвен грејпфрут. Неговото срце бие во флорален ритам, компониран од свиленкасто опојната гарденија, нежна љубичица и ливчиња од цветот на јасмин. Во основата има бело дрво, ванила и мошус, кои даваат пудреста мекост на мирисот.

- Реклама -

Цвет од маргаритки на капачето!

Daisy доаѓа во многу слатко шишенце, декорирано со цвет од маргаритки на капачето. Креатор на овој мирис е Alberto Morillas. Marc Jacobs Daisy е со концентрација на тоалетна вода во 50мл и 100мл.