- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Врвните швајцарски третмани од Swiss Perfection за нега на кожата се состојат од најефикасните и високо концентрирани биотехнолошки состојки и природни екстракти. Swiss Perfection е прв бренд кој ја примени билната целуларна технологија во козметиката и со заштитениот комплекс Cellular Active IRISA ужива ненадмината репутација кога во прашање е врвната нега во борбата против стареењето на кожата.

Швајцарско производство за формули доведени до степен на совршенство!

Сите Swiss Perfection формули се внимателно создадени до степен на совршенство. Покрај тоа, Swiss Perfection е бренд кој е цврсто поврзан со Алпите, чие комплетно производство се одвива во Швајцарија, вклучувајќи го комплексот Cellular Active IRISA, чиста вода од дивите предели, како и низ алпските билки чии корисни дејства на кожата ги потврдија задоволните клиенти.

Cellular Active IRISA Swiss Perfection

Производи наменети за борба против опуштањето на кожата!

Знаците на стареење ги забележуваме на сите делови на телото, но некако за нас најзначајно е кога ќе се појават на нашето лице. Опуштената кожа на лицето е првото што го забележуваме.

Козметиката Swiss Perfection е наменета за борба против опуштањето на кожата. Има способност да ја врати цврстината и да ги израмни борите и линиите, имитирајќи природна способност на кожата да произведува колаген. Освен моќните состојки кои ја затегнуваат кожата, оваа козметика содржи високо концентрирани хранливи состојки за ефикасна обнова и заштита на кожата од штетни влијанија на надворешната средина. Го зацврстува кожното ткиво, го враќа волуменот и ги преобликува контурите на лицето.

- Реклама -

Cellular Active IRISA Swiss Perfection Cellurar Perfect Lift

Врвен серум за вашето лице да изгледа помладо и да се чувствувате задоволни!

Серумот Cellular Rejuvenation Serum RS-28 е првата креација и водечка формула од асортиманот на Swiss Perfection. Дизајниран е да ја штити кожата од предвремено стареење и штетни надворешни влијанија. Со редовна употреба на овој серум, кожата е интензивно хидрирана и подмладена. Мешавината од хранливи екстракти ги смирува евентуалните воспалителни процеси, а сувата кожа добива здрав изглед, свежина и сјај.

Cellular Active IRISA Swiss Perfection RS 28

Swiss Perfection колекции според потребите на вашата кожа!

Swiss Perfection доаѓа во 6 колекции според потребите на вашата кожа. Може да се одлучите за некои од нив или пак да ги комбинирате.

#1 Cellular Perfect Prepare

Одиме по ред!

Cellular Perfect Prepare

#2 Cellular Perfect Prevent

За идеално зачуван младешки капитал!

Cellular Perfect Prevent

#3 Cellular Perfect Repair

Оптимизирана регенерација на кожата!

Cellular Perfect Repair

#4 Cellular Perfect Lift

Извонредно затегнување на кожата!

Cellular Perfect Lift

#5 Cellular Perfect RS-28

Таргетирани третмани против стареење!

Cellular Perfect RS-28

#6 Cellular Perfect Men

Специјално наменети за мажи!

Cellular Perfect Men

Од растението Ирис до ексклузивна состојка создадена за интензивно стимулирање на метаболизмот на кожата!

Cellular Active IRISA е во сржта на негата на кожа кај Swiss Perfection, создавајќи синергија преку секој чекор од вашиот ритуал за убавина. Cellular Active IRISA дава видливи резултати кај зрелата кожа борејќи се со знаците на стареење. Кај младата кожа спречува појава на оксигенизација и го забавува дејството на времето. Ден за ден, тенот станува посветол, кожата подмладена, а нејзиниот здрав изглед е многу забележлив.

Cellular Active IRISA Swiss Perfection RS 28