- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Посакувате да го вратите својот младешки изглед! Погледнете што ви нуди новиот 3D серум Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity.

Серум – совршено решение!

Смеењето, долгите сончеви денови, но стресот и потешкотиите, сите фигурираат во нашите животи и оставаат траги на нашите лица. Како што старееме, нашето лице почнува да покажува знаци на стареење со старечки дамки, подлабоки брчки и губење на силата и еластичноста. Тоа наметнува потреба уште повеќе да се грижиме за нашето лице! Инекциите или ласерските третмани се премногу екстремни активности и можеби не се соодветни за нашиот животен стил или личност. 3D серумот Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity е совршено решение.

Првите видливи резултати по само 2 недели од редовната употреба!

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity е специјално создаден за нега на зрела кожа на возраст над 50 години. Неговите високо ефективни активни состојки овозможуваат не само да се намалат дамките од стареењето, туку и да се пополни кожата, да се намалат подлабоките брчки и да се подобри целокупната еластичност на кожата. Кожата брзо го апсорбира, така што овој лесен серум е идеален за дневна нега, помагајќи кожата да изгледа помлада, поцврста и поеластична – со првите видливи резултати по само 2 недели од редовната употреба.

eucerin hyaluron-filler bottle

Троен ефект против стареењето благодарение на изборот на високо активни состојки!

Тајната на серумот е комбинацијата на неговите три високо концентрирани и ефективни активни состојки. Тиамидол е моќно оружје против старечките дамки:

- Реклама -

Тоа е резултат на 10-годишното опсежно истражување и развој во Баерсдорф и примената на новиот стандард во третманот на хиперпигментација“, вели Лора Шмит, Медицински советник за Eucerin.

Тиамодол делува директно во клетките на кожата, насочувајќи се кон производството на меланин. Меланинот е природна УВ заштита на кожата и е одговорен за темните дамки“, објаснува Шмит.

Со редовна употреба, серумот помага да се намалат старечките дамки и го спречува нивното повторно појавување. Првите резултати се видливи по само 2 недели. Производот е збогатен со хијалуронска киселина што овозможува, овој серум ефикасно да ја исполнува кожата одвнатре да ги исполни дури и подлабоките брчки и да ја одржува кожата хидрирана. Силата на природно добиениот Арктиин пак ја подобрува цврстината и јачината на кожата, овозможувајќи поддршка на обновувањето на колагенот во клетките на кожата.

Women apply 3D Serum

Оптимални резултати со дополнителен рутина на ноќна нега!

Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity 3D серумот е најновиот производ за нега на лице специјално формулиран за зрела кожа. Најдобро е да се нанесува секој ден на добро исчистено лице пред рутината за ноќна нега. Нежно нанесете го серумот по целото лице – на вратот и на деколтето. За оптимални резултати, се препорачува да се комбинира со Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Night, крем за лице кој ќе ја храни вашата кожа, дополнително навлажнува и ќе ја поддржи нејзината регенерација преку ноќ.

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity

Нега за зрела кожа на возраст над 50 години!

3D серум Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity е специјално создаден за нега на зрела кожа на возраст околу и над 50 години. Неговите високо ефективни активни состојки овозможуваат не само да се намалат дамките од стареењето, да се намалат подлабоките брчки и да се подобри целокупната еластичност на кожата. Кожата брзо го апсорбира, така што овој лесен серум е идеален за дневна нега, помагајќи кожата да изгледа помлада, поцврста и поеластична – со првите видливи резултати по само 2 недели од редовната употреба.

Women apply Eucerin